Kuriozitete

Clinton në Kosovë, 2 femrat që kujdesen për sigurinë e tij

Loading...

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton i cili mbërriti sot në Prishtinë për të qenë pjesë e  ceremonisë së 20 vjetorit të futjes së forcave të NATO-s në  Kosovë është akomoduar në njërin nga hotelet  e vendit.

Siç është pasqyruar nga mediat  mbërritja e tij është shoqëruar  me forca të larta sigurie. Dhe ajo që ka rënë në sy është se për sigurinë e tij janë kujdesur 2 truproja të ish-presidentit të SHBA-ve. Ato kanë përcjellë ish-presidentin nga aeroporti ‘Adem Jashari’ deri në kryeqytet.

Ata janë fotografuar  duke qëndruar në eskortat e Clinton në oborrin e hotelit ku edhe është vendosur ai.

 

Marre nga TPZ.al

Loading...
SuperDyqani