Sport

Çfarë gare për Champions në Serie A, shikoni renditjen e ‘çmendur’

Loading...

Një vend për në Ligën e Kampionëve vlen shumë!

Gara për vendin e tretë dhe të katërt në Serie A po bëhet gjithnjë e më ashpër, përcjell GazetaBlic.

Skuadra e Interit ka mposhtur Chievon në ndeshjen e fundit të xhiros së 36’të dhe tani ka kaluar në vendin e tretë me 66 pikë.


Inter, Atalanta, Milan, Roma, Torino dhe Lazio janë skuadrat që po luftojnë për një vend që dërgon në garën më të madhe evropiane.

Loading...

Më poshtë keni renditjen tabelare në Serie A të skuadrave pretendente për Champions League:

  • 3) Inter 66
  • 4) Atalanta 65
  • 5) Milan 62
  • 6) Roma 62
  • 7)Torino 60
  • 8) Lazio 58

/GazetaBlic/

Burimi

Loading...
SuperDyqani