Category - Politike

Politike

Meta, mesazh Ramës e Bashës

Presidenti Ilir Meta thotë se data 17-18 Tetor është tepër e rëndësishme për vendin, pasi do të jetë momenti kur Bashkimi Europian do të vendosë për hapjen ose...

Politike

Mbështetje për reformat –

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka bërë publike detaje nga takimi me Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit, Philip Reeker...

Politike

Akt i pastër politik –

Arben Malaj, për të cilin 28 deputetë socialistë kanë nisur procedurat e shkarkimit nga posti i anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë për...

Politike

Opozita pranon zgjedhje me Ramën –

Opozita lë të hapur mundësinë të hyjë në zgjedhje në vjeshtë në datën që ka dekretuar Presidenti Meta.  Pas një takim 40 minutësh në zyrën e kreut të shtetit...