Festuan përvjetorin e parë të martesës, Princi Harry i bën dhuratën marramendëse Meghan Markle

Një vit më parë, më 19 maj 2018, Princi Harry dhe Meghan Markle u martuan në një ceremoni madhështore në Windsor, Angli, që u transmetua në të gjithë botën.

E më 19 maj të 2019, një muaj më parë, Princi Harry dhe Meghan festuan përvjetorin e parë të martesës së tyre.

Në daljen e parë publike të Meghan pas lindjes së Archie, Dukesha u pa me një unazë të re diamanti në gisht dhe filluan aludimet se atë ia kishte bërë Harry dhuratë për lindjen e djalit të tyre.

Mirëpo, burime pranë familjes mbretërore kanë treguar për revistën “Elle” se unaza në fakt është dhurata që Princi Harry i bëri bashkëshortes së tij për një vjetorin e parë të martesës.

The post Festuan përvjetorin e parë të martesës, Princi Harry i bën dhuratën marramendëse Meghan Markle appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

Nga burgu, Stresi bën urimin e veçantë për Lulzim Bashën në ditëlindjen e tij

Reperi i njohur shqiptar, Stresi, prej disa muajsh ndodhet në burg dhe ende nuk është liruar, ndonëse ka marrë një përkrahje të madhe nga Keisi, bashkëshortja e tij dhe nga familja.

Mirëpo, pavarësisht se ndodhet brenda, Stresi shpeshherë ka publikuar disa postime në Instagram, ku ka dhënë mesazhe për fansat e tij.

Sot për reperin është një ditë e veçantë sepse babai i tij, Sali Lushaj, feston ditëlindjen dhe po sot, ka ditën e lindjes dhe kryetari i PD, Lulzim Basha.

Duke publikuar një foto të të dyve krah njëri-tjetrit, Stresi i ka uruar ata në këtë ditë të veçantë.  “Sot dy persona të rëndësishëm festojnë ditëlindjen. Ju uroj edhe 100 vite të tjera! Gëzuar dhe mos u dorëzo!!”, përfundon Stresi.

The post Nga burgu, Stresi bën urimin e veçantë për Lulzim Bashën në ditëlindjen e tij appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

Babai i Stresit feston ditëlindjen një ditë me Lulzim Bashën, urimi i veçantë i këngëtarit nga burgu: Mos u dorëzo

Prej disa muajsh Stresi vuan dënimin në burg, por ai ka një profil mjaft aktiv në Instagram.

Sot në një ditë të veçantë për të dhe familjen e tij, ai ka publikuar foton me dedikimin e babait në ditën e tij të lindjes.

Por jo vetëm kaq, rastësia e kësaj dite është se edhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha feston sot ditëlindjen. Ndaj Stresi përfitoi nga rasti për të uruar edh etë. Një foto me një urim  që përcjell edhe një mesazh:

“Sot dy persona të rëndësishēm festojn ditëlindjen. Ju uroj edhe 100 vite të tjera! Gëzuar dhe mos u dorzo!! “- shkruan pranë fotos ai.

 

View this post on Instagram

 

Sot dy persona të rëndësishēm festojn ditëlindjen. Ju uroj edhe 100 vite të tjera! Gëzuar dhe mos u dorzo!! ✌🏼

A post shared by STRESI (@stresi) on Jun 12, 2019 at 3:28am PDT

L.K/Dosja.al 

The post Babai i Stresit feston ditëlindjen një ditë me Lulzim Bashën, urimi i veçantë i këngëtarit nga burgu: Mos u dorëzo appeared first on .

Marre nga

Rihanna flet për herë të parë për të dashurin dhe zbulon detajet e dasmës

Rihanna u ka munguar të gjithëve dhe më në fund vendosi të jap intervistën e parë pas një pushimi prej dy vjetësh nga sekna muzikore. Ajo ka treguar detajet nga jeta e saj private, lidhja me sheikun arab, Hassan Jameel e deri tek publikimi i një albumi të ri.

Për herë të parë madje ka pranuar të flasë për të në një intervistë për “Interview”. Rihanna ka treguar s emë në fund ndihet e lumtur në krahët e të dashuritë, dasma mund të ndodh shumë shpejt dhe se është gati për t’u bërë nënë më shumë se kurrë më parë.

“Unë kurrë nuk do të bëja një punë që të më kthehej në rutinë. Karriera është qëllimi im dhe asnjëherë nuk do ta shoh ndryshe veçse si një vend të lumtur. Mirëpo, së fundmi kam kuptuar që edhe gjërat e vogla janë të rëndësishme, si për shembull një shëtitje ose bërja e pazarit. Kam nisur një marrëdhënie të re dhe kjo ka rëndësi për mua. Duhet t’i kushtoj kohë këtij raporti. Ashtu siç duhet të ushqej biznesin tim, ashtu duhet ta ushqej edhe këtë marrëdhënie”,-është shprehur Rihanna në intervistë.

Rihanna dhe i dashuri i saj, sheiku Hasan Jaamel.

L.K/Dosja.al

The post Rihanna flet për herë të parë për të dashurin dhe zbulon detajet e dasmës appeared first on .

Marre nga

Nuk ia nxjerr asnjëherë fytyrën vajzës në foto, Rudina Magjistari zbulon arsyen e këtij vendimi

Së fundmi, në emisionin “Rudina” ka qenë e ftuar prezantuesja Ermira Çausholli, e cila është bërë nënë për herë të katërt.

Gjatë intervistës, Ermira ka treguar emocionet e të pasurit vetëm vajza në shtëpi, ndërsa u shpreh se e ndjen si detyrë ndaj publikut që t’i shfaqi momentet e saj më të bukura me fëmijët në rrjetet sociale.

Unë them që për sa kohë kam kaq vite në televizion, e ndjej për detyrë që publiku duhet të shohë gjërat e mia më të mira. Do ishte shumë mirë që njerëzit publik të shfaqen tek publiku i tyre me më të mirat e tyre. Pse jo edhe me fëmijët kur janë bebe. Shumë njerëz vuajnë nga besëtytnitë, jo mos e marrin mësysh, jo është e vogël mos e nxirr në foto, unë dua të ndaj me publikun çdo moment, edhe atë më të vështirin”, u shpreh Ermira.

E fill pas kësaj deklarate, Rudina ka thënë se ajo ka preferuar që vajzën e saj, Mia, mos ta shfaqi në ekran sepse mendon se do të ishte një peshë e madhe për të.

“Ndryshe nga ty kam zgjedhur që për momentin mos ta shfaq vajzën time sepse mendoj që vëmendja e tepërt mund të ishte një peshë e madhe për të. Dëshira ime është shumë e madhe që t’i ndaj këto momente. Mezi e përmbaj veten për të mos e ndarë me publikun”, është shprehur Rudina.

The post Nuk ia nxjerr asnjëherë fytyrën vajzës në foto, Rudina Magjistari zbulon arsyen e këtij vendimi appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

Shumë shpejtë ka ditëlindjen, Zaimina merr dhuratën super luksoze

Zaimina Vasjari është një nga personazhet më të komentuara të showbiz-it shqiptar, e cila një vit më parë u bë nënë për herë të parë e një vogëlusheje që quhet Khloe.

Përgjatë kësaj periudhe, Zaimina i është përkushtuar rritjes së të voglës së saj dhe bizneseve me të cilat merret, ku ka deklaruar se nuk do t’i rikthehet më muzikës.

Vetëm disa ditë më pas, Zaimina feston ditëlindjen e saj, por ajo ka nisur që t’i marri dhuratat e para që tani.

Nëpërmjet një fotoje të publikuar në Instastory, Zaimina ka treguar një kuti të markës “Gucci”, por pa zbuluar dhuratën brenda, të cilën ia ka bërë e motra dhe bukuroshja brune e ka falenderuar publikisht.

The post Shumë shpejtë ka ditëlindjen, Zaimina merr dhuratën super luksoze appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

VIDEO/ LIVE në emision, Jonida Vokshi puth të fejuarin

Sikletin e madh të intervistës me të dashurin, Jonida Vokshi e kalon me sukses. Madje ajo përfiton nga ky rast dhe i bën disa pyetje pikante të fejuarit të saj, Besnikut.

I ftuar në emisionin “Personale” me Jonida Vokshin, biseda mes tyre, tepër personale ‘zbulon’ detaje nga dasma e tyre e ardhshme.

Jonida ka publikuar një pjesë të intervistës, ku e pyet Besnikun për nusen e tij (pra, veten e saj) nëse ajo është ashtu siç ai ka ëndërruar dhe ai i thotë shkurt: “Nusja është një loçkë”.

Edhe Besniku ka publikuar me ndjekësit e tij në Instagram një tjetër moment të intervistës. Jonida i kërkon një puthje live dhe Besniku nuk e refuzoi, përkundrazi ai u ngrit menjëherë nga karrigia dhe iu afrua Jonidës duke e puthur.

Emisionin e plotë e ndiqni në orën 20:00 të shtunën në T-HD.

L.K/Dosja.al

The post VIDEO/ LIVE në emision, Jonida Vokshi puth të fejuarin appeared first on .

Marre nga

Publikohen pamjet/ Grida Duma feston ditëlindjen, merr surprizën madhështore në mesnatë

Ish deputetja demokrate, Grida Duma, feston sot ditëlindjen e saj. Ajo ka marrë një super surprizë në orën 00:00 nga një grup studentësh të saj.

Në këtë video, studentët shihen se i kanë çuar një tortë ish deputetes dhe i kanë kërkuar asaj të shprehi një dëshirë përpara se të fryjë qirinjtë, por Duma ka thënë: “Dëshirë? Dëshirat janë në Zot”.

Sot Grida mbush 42 vjeçe, ndërsa në të njëjtën ditë ka ditëlindjen dhe kryetari i PD, Lulzim Basha, i cili ka lindur më 12 qershor 1974 dhe mbush plot 45 vjeç.

The post Publikohen pamjet/ Grida Duma feston ditëlindjen, merr surprizën madhështore në mesnatë appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

Vjen “Frozen 2”/ “Sekreti i Arendelle” do të shfaqet këtë vit

Tisi i misterit mbi “Frozen 2 – Sekreti i Arendelle”, po largohet ngadalë: filmi i shumëpritur nga vogëlushët në mbarë globin del në kinematë botërore në fund të nëntorit, por traileri i tij dhe posteri zyrtar janë shpërndarë tashmë.

Kolona zanore e filmit i  është besuar sërish kompozitorëve të talentuar, shpërblyer me një çmim Oskar, Kristen Anderson-Lopez e Robert Lopez. Aventura e madhe e mbretërisë  nisi në 2013-ën me suksesin e jashtëzakonshëm të “Frozen – Mbretëria e Akullit”.

Filmi fitues i dy çmimeve të  Academy Award si filmi më i mire i animuar, e mori dhe vlerësimin për këngën më të mire origjinale (“Let It Go” ), akoma edhe sot është ai që grumbullon nivelin më të madh të të ardhurave në rang global për në film të animuar me metrazh të gjatë.

Prodhimi i Walt Disney do ta shohë mbretëreshën Elsa, motrën e saj Anna, Kristoffin, Olafin dhe Svenin t’i hyjnë një rrugëtimi të gjatë përtej kufijve të vendlindjes së tyre, Arendelle me qëllimin të zbulojnë origjinën e fuqive të jashtëzakonshëm të Elsës për të krijuar akull dhe për të shpëtuar në fund, mbretërinë e tyre.