Horoskopi i datës 10 qershor 2019

Dashi

Sot financat do jenë më të favorizuarat. Gjatë ditës mund të keni konflikte me disa persona për shkak të kritikave që do ju bëhen. Nëse jeni në një lidhje ka rrezik që ai që keni në krah të fillojë t’iu largohen pa ju dhënë shpjegime. Do ndiheni shumë keq në disa momente. Ju beqarët do ritakoheni pas shumë kohësh me një person me të cilin dikur keni pasur një histori pasionante dhe për çudi zemra do fillojë të rrahë sërish. Në punë do ju mbështesin mjaft kolegët dhe do i shmangni problemet. Paratë do jenë shumë herë më të mira dhe do ndiheni më të lirshëm kur të shpenzoni.

Demi

Dite përgjithësisht pozitive do jetë kjo e sotmja. Do keni imagjinatë të zhvilluar dhe do iu jepni shumë ngrohtësi personave të zemrës. Nëse jeni në një lidhje do flisni dhe do dashuroheni qetësisht me atë që keni në krah. Nëse jeni beqarë do ndiheni mirë edhe me statusin që keni, prandaj nuk do kërkoni asgjë tjetër me ngulm. Sipas Dritare.net, në punë, nëse merreni me tregti keni për të arritur lart e më lart. Venusi do ju bëjë edhe më të hapur ndaj risive edhe më këmbëngulës. Perspektivat financiare do jenë të mira. Përfitoni nga kjo për të shlyer disa borxhe që keni marrë më herët.

Binjakët

Sot duhet të mendoheni e të reflektoni gjerë e gjatë  para se të hidhni hapa sepse në të kundërt mund të gaboni e mund të vuani. Për ju që keni një lidhje nuk do jetë ditë e mirë kjo e sotmja. Do jeni shume striktë dhe shumë xhelozë ndaj partnerit prandaj për asnjë çast nuk do mbizotërojë qetësia. Ju beqarët do jeni në humor të mire dhe gati për të bërë edhe çmenduri të vogla. Për ta e rëndësishme është të mos jene vetëm.  Në punë do e bëni çdo gjë me përtesë, por për fat do keni disa të kolegë që do ju nxisin herë pas here. Buxheti më në fund do ekuilibrohet disi. Kjo do mundësojë edhe ndonjë shpenzim më tepër se zakonisht.

Gaforrja

Sot nuk do jeni shumë të duruar dhe ndonjëherë do flisni para se të mendoni. Nuk do jeni diplomatë si më parë. Ju që keni një lidhje nuk do bëni aspak lëshime ndaj partnerit tuaj dhe kjo mund të ndezë herë pas here debate me të. Nëse nuk ndryshoni sjellje keni për të pasur akoma më shumë probleme. Ju beqarët duhet të mendoheni disa here para se të veproni sepse bëhet fjalë për jetën tuaj. Në punë do keni nevojë për mbështetje për ta çuar deri në fund një diçka të nisur, përndryshe do dorëzoheni menjëherë. Për financat ka për të qenë një ditë tejet delikate dhe me tronditje të njëpasnjëshme.

Luani

Ditë e animuar dhe energjike do jetë kjo e sotmja. Do doni të lëvizni gjithë kohës, të vizitoni vende të reja dhe të mos bini në melankoli. Ju të dashuruarit do futeni në një fazë tjetër dhe do ndiheni shumë më mire pranë atij që keni në zemër. Arsyetimi dhe maturia gjithmonë ju çojnë në rrugën e duhur. Nëse jeni beqarë më mirë të qëndroni edhe pak kohë vetëm sepse njëherë për njëherë nuk priten mundësi të kënaqshme. Në punë do bëni çdo përpjekje për të përmbushur objektivat që i keni vënë vetes. Të ardhurat për fat të mire do shtohen dhe do bëni edhe disa investime.

Virgjëresha

Dita e sotme do ketë surpriza të njëpasnjëshme sot dhe zemra juaj do ndihet më e plotësuar. Në çdo hap që do hidhni do jeni shumë të matur. Nëse jeni në një lidhje do e lini veten të lirë dhe do jeni të hapur për të provuar gjëra sa më të veçanta me partnerin. Mos hezitoni të flisni me të edhe për disa mosmarrëveshje të së shkuarës sepse do gjeni zgjidhjen më të mirë. Ju beqarët që kërkonit stabilitetin sot do jeni me fat. Në punë do ju duhet të ruani kontrollin e gjithckaje që gjithçka t’iu ecë sipas planeve. Financat nuk do jenë perfekte, por sigurisht në një gjendje më të mirë se dje.

Peshorja

Yjet do ju ndihmojnë mjaft gjatë kësaj dite të jeni më të përqendruar tek objektivat tuaja, por ndonjëherë ngarkesa e madhe mund të bëhet shumë e lodhshme. Për ju të dashuruarit do fillojnë një etapë e re e mbushur me më shumë emocione sa pozitive aq edhe negative. Sipas Dritare.net, në mbrëmje do debatoni fort me partnerin, por në shtrat do pajtoheni. Ju beqarëve do ju ndodhë diçka e bukur në supermarket ose në një festë ku do shkoni. Dielli, Neptuni dhe Jupiteri do ju bëjnë edhe më të zotët në punë dhe arritjet do jenë të mëdha. Edhe financat do mbeten goxha të mira.

Akrepi

Ju jeni kureshtarë nga natyra, por ditët e fundit keni qenë disi të shpërqendruar. Kujdes sepse duke dashur të bëni shumë gjëra nuk do bëni asgjë. Ju që jeni në një lidhje ka rrezik të keni një ditë rutine dhe nuk do ndiheni aspak mirë. Bëni të pamundurën të ndryshoni këtë pa filluar problemet e mëdha. Ju beqarët nga ana tjetër do dini si të joshni dhe do arrini më në fund ta ndryshoni statusin tuaj. Në punë disa bashkëpunëtorë do ju provokojnë dhe do ju shtyjnë të tregoheni më guximtarë e më të kujdesshëm me çdo hap që do hidhni. Perspektivat për financat nuk do jenë shumë të mira. Ndihmojini edhe pak të afërmit apo miqtë e ngushtë.

Shigjetari

Nëse nuk tregoheni të sinqertë keni për të pasur shumë probleme gjatë kësaj dite. Do keni mosmarrëveshje me partnerin tuaj dhe në disa momente do ndiheni keq. Më mirë qëndroni pak kohë larg njeri-tjetrit dhe reflektoni qetësisht. Nëse jeni ende beqarë do bëni mire t’i merrni gjërat si t’iu vijnë sot. Në këtë mënyrë do dilni edhe më të fituar. Në punë dyfishojeni maturinë dhe dëgjojini përherë ato që do ju thonë shefat. Vetëm ashtu do arrini më të mirën. Në planin financiar tregohuni realistë dhe mos bëni shpenzime të çmendura sepse do futeni në probleme shumë serioze.

Bricjapi

Çdo gjë do jetë e mundur për ju gjatë kësaj dite. Do jeni shumë pozitivë dhe mund të tentoni gjithçka. Nëse keni një lidhje do i shprehni më tepër ndjenjat dhe do jeni bashkëpunues gjithë kohës. Mes jush dhe atij që keni në krah nuk do ketë aspak debate. Ju beqarët do jeni të vendosur të mos lini t’iu ikë nga duart asnjë mundësi dhe do i shprehni më tepër ndjenjat. Në punë do avanconi me projektet që keni nisur. Nuk do druheni as të trokisni në disa dyer për të marrë atë që dëshironi. Financat do i menaxhoni me më shumë kujdes kështu që gjendja do mbetet e kënaqshme.

Ujori

Mundohuni të kontrolloni emocionet gjatë kësaj dite pasi në të kundërt ato mund t’ua prishin edhe planet që keni bërë. Ju të dashuruarit do tregoheni shpesh rebelë dhe nuk do bëni ato që do ju kërkojë partneri. Kjo do ndezë debate të shumta. Vetëm nëse toleroni dhe logjikoni lidhja do ju konsolidohet. Ju beqarët më në fund do i shprehni ndjenjat hapur për dikë dhe nuk do ju interesojë aspak çfarë do thonë të tjerat. Në punë do keni disa surpriza shumë të këndshme nga shefat, por në bashkëpunim me disa kolegë të vjetër. Financat do jenë të stabilizuara, por gjithsesi duhet të matni mirë shpenzimet.

Peshqit

Dashuria është ajo që do ju motivojë gjatë kësaj dite dhe do ju drejtojë të bëni zgjedhjet më të mira. Nëse jeni në një lidhje do e adhuroni partnerin për përkujdesin që do tregojë ndaj jush. Ai nuk do ndalet së ju përkëdheluri dhe së plotësuari çdo dëshirë. Ju beqarët nuk duhet të hidhni hapa të kota pa qenë të bindur për atë që doni në të vërtetë. Çdo hap i gabuar do sjellë probleme në të ardhmen. Në punë jo çdo gjë do ju ecë sipas planeve, por sipas parashikimeve dita do mbyllet mirë. Gjërat kryesore do i realizoni. Financat mund të kenë disa probleme sepse nuk do logjikoni kur të shpenzoni. 

The post Horoskopi i datës 10 qershor 2019 appeared first on Gota News.

GotaNews

Mundësi të reja, arritje por edhe stres, si nis java për ju/ Horoskopi 10 qershor 2019

Dashi

Kjo e hënë do të jetë mjaft e favorshme, në sajë të ndikimit të yjeve, ku duhet të mundoheni që të bëni zgjedhjet e duhura. Sfera sentimentale parashikohet mjaft pozitive, ku do të ketë zhvillime interesante.

Demi

Ndikimi pozitiv i Saturnit, do të bëjë që të jeni të fortë dhe të vendosur duke u ringritur edhe përballë problemeve më të mëdha. Gjeni mënyrën për tu ballafaquar me të tjerët, pasi keni nevojë për më shumë siguri. Lidhjet e lindura në javët e fundit, janë të pritura që të vazhdojnë mjaft mirë.

Binjakët

Ka disa gjëra të mbetura pezull, ndoshta edhe të natyrës ligjore, por me vendosmërinë tuaj, do arrihen që të merren rezultate të mira. Java do të nisë disi në mënyrë kaotike, por do të vijë duke u përmirësuar. Venusi do të ketë ndikim pozitiv në shenjën tuaj, sa i takon dashurisë.

Gaforrja

Rezultatet e arritura gjatë javëve të fundit nuk ju kanë bindur dhe për këtë arsye do të jeni nën stres. Ndoshta duhet të bëni më shumë qartësi lidhur me rezultatet dhe objektivat e vendosura, pasi jeni shumë konfuz. Në ditët në vijim, do të vijoni të ndiheni nën presion.

Luani

Venusi do të ketë ndikim mjaft të favorshëm në këtë fillim javë. Do të ndjeni një dëshirë të madhe për të guxuar, edhe pse në sytë e të tjerëve mund të dukeni shumë mendjemadh. Ju ndodh shpesh që të mblidhni inat rreth vetes. Sa i takon dashurisë, dita paraqitet në ekuilibër.

Virgjëresha

Pavarësisht ndikimit të Hënës në shenjën tuaj, kjo javë do të jetë shumë e lodhshme sidomos sa i takon punës, ndërsa në fushën sentimentale nuk do të ketë probleme. Kjo nuk do të thotë se raporti në çift nuk funksionon, por se vëmendja më e madhe duhet të jetë në punë. Disa situata nuk do të ndryshonim, por jo për fajin tuaj.

Peshorja

Shenja juaj është një nga më të fortat e muajit qershor, edhe pse në këtë fazë do të ndjeni një rënie të vogël. Po ashtu do të ndjeni dëshirën për të qëndruar me veten duke u marrë me ato që vërtetë kanë rëndësi për ju. Puna do ju kërkojë diçka më shumë dhe nuk do e keni të lehtë që të kuptoni si të veproni.

Akrepi

Mërkuri në anën tuaj, do të sjellë disa përgjigje që i prisnit prej kohësh. Çdo gjë është në ndryshim në jetën tuaj, përfshi edhe puna. Do të jetë një javë e favorshme, ku do të jeni të mbushur me frymëzim. Në dashuri gjërat nuk do të pësojnë ndonjë ndryshim kush e di se çfarë. Do të jeni shumë të vendosur, lidhur me atë që duhet të bëni.

Shigjetari

Plutoni do të kalojë tranzit në shenjën tuaj, duke e bërë ditën mjaft pozitive. Shfrytwzojeni në maksimum këtë moment dhe ndryshojeni jetën tuaj për më mirë.

Bricjapi

Do të jetë një ditë gjatë së cilës raportet do të jenë dinamike. Ka shumë sensualitet dhe parashikohen takime mjaft të favorshme, ku do të keni energjitë e duhura për ta shijuar ditën në maksimum.

Ujori

Nuk është një periudhë aspak e bukur për të lindurit e kësaj shenje, ndaj merrni një periudhë pushim dhe përqendrohuni në planet tuaja dhe se si të përmirësoni strategjitë. Vetëm kështu do të ketë një fund të lumtur.

Peshqit

Luftoni dhe përqendrohuni në sferën profesionale, pasi kjo do të jetë java juaj. Mendoni edhe se si të lëvizni në dashuri, duke qenë se nuk do të mungojnë as aventurat dhe mundësitë.

The post Mundësi të reja, arritje por edhe stres, si nis java për ju/ Horoskopi 10 qershor 2019 appeared first on .

Marre nga

Horoskopi i datës 9 qershor 2019

Dashi

Sido që të jetë gjendja e jetën tuaj sot do jeni më të haur dhe të gatshëm për t’u mirëkuptuar  më të gjithë. Nëse keni një lidhje të dy me partnerin do bëni çmos që ta përmirësoni situatën në çift. Edhe pse do keni shumë për të bërë, Venusi do ua lehtësojë paksa gjërat. Nëse jeni ende beqarë, do jeni me ëndërrimtarë se kurrë  dhe do e presin princin e kaltër t’iu bjerë nga qielli. Ky do jetë një gabim i madh. Po nuk kërkuat vetë nuk keni për ta gjetur asnjëherë. Në punë duhet të merrni iniciativa për t’i kaluar të gjitha pengesat që do ju dalin para. Ju mund t’ia dilni mbanë. Për sektorin financiar nuk do keni nevojë të shqetësoheni sepse ai do jetë i mirë. Gjithsesi tregohuni te matur me shpenzimet.

Demi

Përgatituni shpirtërisht për një ditë shumë ndryshe sot dhe të mbushur me caste fantastike. Neptuni, ai që kujdeset më shumë për ndjenjat dhe planeti i romantizmit, do iu bëjë më euforikë ju të dashuruarve. Mos hezitoni as të bëni ndonjë projekt për të ardhmen sepse gjithçka do privilegjohet. Nëse jeni vetëm, papritur, në një moment që nuk e prisnit, do gjeni shpirtin binjak. Mos i thoni jo nëse ai iu kërkon një takim. Sipas Dritare.net, në punë nuk do ju mungojë aspak motivimi për të ecur përpara. Në planin financiar do keni shumë fat. Menaxhojeni mirë buxhetin dhe e nesërmja ka për të qenë akoma më e mirë.

Binjakët

Sot do i kushtoni rëndësi të madhe jetës tuaj sociale dhe aspak profesionale. Nëse keni një lidhje Dritare.net parashikon një ditë të këndshme, por pa ndonjë pasion të jashtëzakonshëm. Të paktën nuk do keni debate dhe probleme serioze. Ju beqarët duhet të merrni kurajën dhe t’i shprehni ndjenjat para se dikush tjetër t’ua kalojë. Mos e lini t’iu ikë nga duart personi që pëlqeni. Në punë do keni zhvillime shumë të rëndësishme dhe kjo do jetë një arsye për të pranuar edhe një propozim që iu është bërë më parë. Në planin financiar duhet të mundoheni thjesht të mbani ekuilibrin, jo të keni përmirësime.

Gaforrja

Venusi do ju ndihmojë ta shikoni jetën me optimizëm sot. Do jeni në humor dhe do e keni më të lehtë komunikimin me të tjerët. Nëse jeni në një lidhje do tregoheni shumë të vëmendshëm dhe të përkujdesur me partnerin. Marrëdhënia juaj do jetë e shkëlqyer dhe do ju mbushë me optimizëm. Ju beqarët do e adhuroni lirinë dhe pavarësinë që keni prandaj nuk do bëni asgjë hap për ta ndryshuar. Në punë sjellja e disa bashkëpunëtorëve do ju acarojë, por duhet të duroni. Vetëm ashtu keni për të arritur atë që doni. Financat do jenë shumë më të mira se më parë.

Luani

Sot duhet thjesht ta kontrolloni më shumë veten në mënyrë që gjërat t’iu ecin mirë. Hëna do të nxitë instinktin e pronësisë në çift. Do kërkoni të drejtat tuaja në planin sentimental dhe do jeni edhe shumë xhelozë. Kujdes mos e teproni. Për ju beqarët nuk pritet asgjë e veçantë gjatë kësaj dite. Bëni durim sepse përndryshe vetëm sa do mërzitni veten. Në pune do keni shumë ambicie, por do ju duhet më shumë këmbëngulje dhe pa nxitje nga të tjerët. Financat do Jenë të ekuilibruara. Nuk do fitoni në ndonjë lotari, por edhe nuk do rrezikoni asgjë. Kujdes vetëm nga Plutoni i cili do iu shtyjë te shpenzoni më shumë.

Virgjëresha

Sot do bëni të pamundurën për të krijuar një ditë sa më harmonike dhe nuk do ju mbani më mëri as atyre që ju kanë bërë keq. Jeta juaj në çift pritet të jetë shumë e bukur. Gëzimi juaj do të reflektohet kudo. Mos harroni se dashuria është si një lule e brishtë për të cilën duhet të kujdeseni me delikatese. Për ju beqarët do të fillojë lumturia. Ju pret një takim shumë i bukur gjatë të cilit do takoni shpirtin tuaj binjak. Në punë duhet të jeni të duruar sepse po u nxituat keni për të pasur probleme shumë më të mëdha nga më parë. Financat do mbrohen mjaft nga planetët. Disa prej jush mund të kenë edhe shtim të të ardhurave.

Peshorja

Mërkuri dhe Plutoni do kundërshtojnë njëri-tjetrin sot dhe mund t’iu bëjnë edhe ju të paqartë. Nëse keni një lidhje, ndjenjat do jenë të thella, por një dyshim që keni mbi partnerin nuk do kalojë pa ua prishur ditën. Bëni kujdes sepse ai po kërkon thjesht t’iu bëjë pak xhelozë. Sipas Dritare.net, ju beqarët duhet të ndryshoni paksa mënyrën tuaj të joshjes dhe duhet të tregoheni here herë edhe indiferente. Do keni më shumë sukses në këtë mënyrë. Në punë do jeni të papërqendruar dhe nuk do dini çfarë të bëni. Kujdes sepse po vazhduat kështu do përballeni me probleme. Ditë plot diell edhe për sektorin financiar. Bëni ato shpenzime që kishit planifikuar pa u stresuar.

Akrepi

Marsi nuk do ndikojë shumë pozitivisht tek jeta juaj gjatë kësaj dite dhe mund t’iu nxitë të futeni edhe nëpër debate. Reflektoni dhe mundohuni ta komandoni veten sepse gjërat mund t’iu ndërlikohen. Nëse jeni në çift duhet të bëni kujdes nga ndryshimet e humorit. Kjo mund të ndikojë tek lidhja juaj. Mundohuni edhe të mos provokoni xhelozinë e partnerit. Ju beqarët do tërhiqeni shumë pas dikujt sot dhe do shpenzoni shumë lek për të qëndruar pranë tij apo për t’i tërhequr vëmendjen. Në punë do keni ide shumë të mira dhe do ia dilni mbanë të realizoni disa nga projektet që keni bërë më herët. Me financat do keni fat, por gjithsesi mos ndërmerrni më shumë rreziqe sesa duhet.

Shigjetari

Nëse kohët e fundit jeni përballur me zhgënjime, sot situata do jetë e njëjtë dhe do jeni të mërzitur. Nëse jeni në një lidhje, jeta juaj do jetë e tensionuar. Do mundoheni të impononi mendimet tuaja për gjithçka dhe kjo nuk do i pëlqejë partnerit tuaj. Ndryshoni taktike sepse do keni probleme më të mëdha. Ju beqarët do jeni shumë joshës, por përsëri nuk do keni më shumë sesa një aventurë. Edhe në planin profesional do jetë një dite e zakonshme. Po nuk u treguat më luftarake do mbeteni shumë mbrapa. Për sa iu përket financave, nuk duhet të merrni sot asnjë vendim të rëndësishëm. Qëndroni më vigjilentë se më pare dhe keni për ta parë që gjendja do mbetet e mirë.

Bricjapi

Sot do reflektoni gjatë dhe do vendosni të bëni disa ndryshime të ecurisë së jetës vetëm që gjërat t’iu ecin sa më mirë. Dashuria do shkoje për mrekulli. Nëse keni një lidhje jeta juaj do jetë e qetë dhe sensuale, ndërsa ju beqarët do keni një takim shumë të këndshëm. Kujdes nga Jupiteri dhe Saturni të cilët mund t’iu bëjnë më naivë dhe më tepër romantikë sesa duhet. Mos ëndërroni shumë, por tregohuni realistë. Në punë duhet të bashkëpunoni me shumë me të tjerët që t’ia dilni. Edhe sikur disa të jenë mendjemëdhenj, mos ua vini shumë veshin, por ecni përpara. Në planin financiar nuk do keni probleme. Tregohuni pak më të matur dhe çdo gjë do shkojë për mrekulli.

Ujori

Hëna do jetë në të njëjtën linjë me Saturnin sot dhe do ju bëjë edhe më të mençur dhe më të matur. Nëse jeni në një lidhje gjërat do fillojnë të bëhen edhe më serioze e do filloni të mendoni për fejesa, martesa, bashkëjetesa ose fëmijë. Çdo moment do jetë i bukur. Ju beqarët do largoheni nga disa persona që keni pëlqyer dikur dhe do filloni të kërkoni një njeri me vlera dhe të sinqertë. Po bëtë shumë përpjekje mundet edhe të keni rezultatet e para. Në punë do gjeni zgjidhje për të gjitha problemet dhe do ndiheni edhe më krenarë për veten. Shpenzimet do i kryeni me më shumë vrull dhe kjo do ju rrezikojë.

Peshqit

Hëna do ju ndihmojë mjaft me projektet që do keni nëpër duar, do jeni më në humor dhe gjithçka do ju funksionoje si duhet. Venusi, duke kundërshtuar edhe gjithë planetët e tjerë, do iu sjellë më shumë bashkëpunim në çift. Për pasojë dita pritet të jetë shumë e bukur dhe e ngrohtë. Shfrytëzojeni sa më shumë që të mundeni. Për ju beqarët, dashuriçkat do jenë më të shumta se çdo herë tjetër. Edhe pse nuk do filloni një lidhje serioze kënaqësia do jetë e madhe. Puna do ecë goxha përpara dhe do sjellë përfitime në të ardhura. Do ndiheni mirë për arritjet. Paratë do jenë goxha më të mira dhe do mund të bëni edhe ndonjë shpenzim më tepër pa e vrarë shumë mendjen.

The post Horoskopi i datës 9 qershor 2019 appeared first on Gota News.

GotaNews

Ja çfarë kanē rezervuar yjet për javën e ardhshme

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox për ditën e sotme

Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Gjatë javës shumë dash që janë në çift do të kenë probleme me partnerin/en e tyre. Ndër shumë prej tyre do të jenë edhe ata që do të jenë në gjendje të zbulojnë një tradhti, e cila do të trondisë edhe marrëdhëniet më të forta. Një zgjedhje e vështirë ju pret, është më mirë të reflektohet. Pak nervozitet edhe për beqarët, disa njohje të reja mund të jenë veçanërisht irrituese.

Puna: Disonancat planetare do t’i bëjnë vendasit të shqetësuar gjatë kësaj jave. Jo vetëm se, në punë do të keni grindje të vazhdueshme me kolegun tuaj, i cili do të bëjë që ju të humbni durimin. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të përpiqeni ta zhbllokoni situatën. Zbatoni një strategji të mirë nëse nuk doni që thashethemet t’ju trullosin krejtësisht.

Demi

Dashuria: Për të gjithë javën ju do të jeni të zënë si në dashuri dhe në punë. Pjesën e parë të javës ju do t’ja kushtoni të dashurit tuaj, por ju do të duhet të merrni parasysh pengesat dhe ngjarjet e paparashikuara. Do të ketë edhe mundësi keqkuptimesh të mëdha. Beqarët do të kalojnë netë më të mira të martën dhe të enjten.

Puna: Ndikimet astrologjike mund të ngatërrojnë idetë e shumë Demëve, duke i bërë ata të prirur për organizim të vështirë në çështjet praktike. Pjesën e dytë të javës do ta shpenzoni më shumë kohë duke u përpjekur të rikuperoni detyrat e prapambetura. Jupiteri do t’ju ndihmojë dhe jo pak, por do t’ju duhet të punoni mjaftueshëm.

Binjakët

Dashuria: Do të jeni më pak nervoz se javën e kaluar dhe do t’i kushtoni më shumë vëmendje partnerit tuaj. Ju do të kaloni mbrëmje shumë romantike, sidomos në ditët qendrore, por edhe fundjava do të jetë e mirë. Fundjavë e mahnitshme edhe për beqarët, dëshira për det dhe verë do të bëjë që ju të ndjeni nevojën për të ikur në udhëtime.

Puna: Që nga fillimi i javës yjet do të jenë në favorin tuaj dhe do të japin kënaqësi të madhe për ju. Shumë do të zgjedhin të bëjnë ndryshime të rëndësishme në jetën e tyre të përditshme dhe do të kenë të gjitha mjetet në dorë për ta bërë këtë. Vendosni të gjitha përgatitjet tuaja në lojë për të përmirësuar pozicionin tuaj.

Gaforrja

Dashuria: Interesi juaj më i madh këtë javë do të jetë drejt çështjeve të zemrës. Kuptimi emocional dhe i pasionuar do të jetë në nivelet më të larta sidomos të enjten, kur ju do ti tregoni të dashurit/ës tuaj gjithë zemërimin. Pasion dhe eros edhe për ata që nuk kanë gjetur ende personin e zemrës.

Puna: gjatë kësaj jave ju do të dëshironi të rikuperoni disa mundësi që keni humbur. Për disa, do të ketë mundësi që t’i ktheni ata në favorin tuaj, por ndërkohë mos lejoni që të gaboni se çfarë fati të mirë ka në dispozicion për ju. Megjithatë, para se të merrni vendime të rëndësishme, analizoni mirë situatat.

Luani

Dashuria: Ju do të keni shumë për të bërë gjatë javës, si dhe në punë edhe në dashuri. Një surprizë e mrekullueshme po vjen nga partneri. Shumë çifte mund të hyjnë në një rrugë të rëndësishme që do t’i çojë ata në kurorën e ëndrrës së tyre të dashurisë. Gjatë fundjavës, edhe beqarët do të jenë shumë të këndshëm dhe mund të gjejnë një shpirt binjak.

Puna: Një javë me fat në frontin e punës, detyrat që duhet të kryhen mund të rriten, por edhe ana ekonomike mund të pësojë një rritje që rrjedhimisht do të rrisë të ardhurat. Edhe ambicia fluturon lartë, qëllimet që duhet të arrihen po bëhen gjithnjë e më të rëndësishme.

Virgjëresha

Dashuria: Ambjenti dashurisë vazhdon në një mënyrë të luhatshme, gjithashtu këtë javë do të alternoni ditë të qeta me ato të nervozizmit. Megjithatë, nuk do të ketë keqkuptime të mëdha dhe tema më e popullarizuar do të jetë ajo ekonomike! Ëeekend-i dedikuar për relaksim absolut, dhe madje edhe beqarët do të fokusohet te argëtimi.

Puna: do të jetë një javë stresuese për shkak të ngarkesës së tepruar të punës që do të ndodhë në ditët në vijim. Mundohuni të rikuperoni forcën tuaj, do t’ju duhet, gjithashtu sepse askush nuk mund t’ju zëvendësojë në punën tuaj. Disa gracka të mërkurën mund t’ju vënë në trazirë, por asgjë nuk do t’ju ndalojë të hidheni me entuziazëm në bizneset tuaja!

Peshorja

Dashuria: Në dashuri do të duhet të marrësh vendimin nëse ta falësh partnerin tënd ose duhet të largohesh dhe të ndryshosh faqen. Para se të arrini në një zgjidhje përfundimtare, dilni me miqtë për të larguar mendjen tuaj. Fundjavë e ndritshme për ata që janë vetëm, shumë njohje të reja do të vijnë për t’ju mbajtur në shoqëri!

Puna: Puna do të vazhdojë në nivele të qëndrueshme gjatë javës. Lajmet vijnë për ata që punojnë nën varësinë e të tjerëve, mund të ketë njohje për ata që kanë arritur disa qëllime. Megjithatë, pak nervozizëm për shkak të disa fjalëve që do t’ju bëjë të shqetësoheni.

Akrepi

Dashuria: Ju do të dëshironi të jeni në shoqërinë e partnerit tuaj këtë javë, por gjithashtu të jeni me miqtë dhe familjen tuaj. Organizoni diçka për të qenë me ata që doni. Beqarët do të jetë në luftë me diçka nga e kaluara që kthehet të shqetësojë të tashmen.

Puna: Pas dy ditësh të qeta, puna do të ndryshojë dhe mund të ketë diskutime me kolegët dhe eprorët. Jini të qartë në kërkesat tuaja dhe mos u mposhtni nga ata që nuk duan të pranojnë meritat tuaja. Tregoni se edhe ju keni bërë pjesën tuaj.

Shigjetari

Dashuria: Java do të jetë e mbushur me surpriza tashmë nga e hëna dhe me gjasë që ju do të përballeni më së miri me ndonjë problem. Do keni disa keqkuptime të vogla, por nuk do të shqetësojnë harmoninë në çift. Javë e madhe madje edhe për zemrat e vetmuara, ju jeni duke marrë një rrugë që mund të krenoheni.

Puna: do të jeni plot energji dhe do të plotësoni të gjitha punët e mbetura. Kjo do t’ju lejojë të rrisni të ardhurat tuaja dhe të kuptoni diçka që ju intereson me të vërtetë, ndoshta edhe duke blerë një shtëpi. Ju jeni duke mbledhur shumë kënaqësi.

Bricjapi

Dashuria: Nëse jeni në çift ju do të jeni këkues, aq shumë sa që partneri mund t’ju vëjë përpara një zgjedhjeje. Shmangni zotërimin, do ta bëni më të keq marrëdhënien, por përpiquni të lini hapësirën për të dashurin tuaj. Fundjavë e mirë për beqarët, shumë njerëz do të takoni.

Puna: pjesa e parë e javës do të shkojë shumë mirë në punë, ndërsa në të dytën mund të ketë një pengesë dhe kjo mund të shkaktojë nervozizëm. Mos u shqetësoni, asgjë nuk do të ndodhë që mund të mërzisë.

Ujori

Dashuria: Një javë e mbushur me lajme për sferën sentimentale, sidomos në ditët e mesme do të ketë surpriza të mrekullueshme për ata që kanë një projekt afatgjatë dhe do të duan ta mbajnë atë. Edhe beqarët do të kenë takime të mrekullueshme, sidomos në fundjavë, kur dëshira për t’u çlodhur do t’u lejojë shumë vetëve të lënë edhe dyert e tyre të hapura.

Puna: do të jesh shumë kreativ në punë gjatë javës. Idetë dhe projektet do të shkojnë krah për krah, të ndihmuar nga kreativiteti që shumë të lindur nga shenja do të tregojnë se dinë të shfrytëzojnë. Kjo do t’ju lejojë të përfundoni shpejt projektet tuaja të punës, duke fituar respektin e kolegëve tuaj.

Peshqit

Dashuria: Gjatë këtyre ditëve, mund të izoloheni nga bota përreth duke u kushtuar ditëve të tyre gjëra të vogla të përditshme. Dikush mund të mërzitet, por gjithnjë do të jetë në gjendje të zgjedhë disa mbrëmje me miqtë për të provuar të argëtohen dhe të pastrojnë mendjen nga mendimet e këqija.

Puna: këtë javë puna do të vazhdojë mirë, por nostalgjia dhe gjendja e keqe vazhdojnë të ndjehen. Mundohuni të shpërqendroni veten duke u përpjekur të dilni me shokë për të pushuar, duke i dhënë vetes pak relaksim nuk do të thotë braktisje e angazhimeve. Ju patjetër do të ktheheni më shumë ngarkesa!

Marre nga Medialine

Tregohuni të sinqertë dhe të prerë, dikush po ju rivalizon/ Horoskopi 9 qershor 2019

Dashi
Aftësitë e tua të komunikimit janë aq të forta si kurrë më parë, kështu që gjasat janë që gjërat të arrini t’i përmbushni me sukses. Jini të sinqertë dhe të hapur me bashkëpunëtorët tuaj, sepse vetëm kështu do të arrini të përmbushni qëllimet tuaja.

Demi
Sot gjendja emocionale mund të ketë luhatje dhe nëse reagoni në mënyrë të gabuar mund të pendoheni më vonë. Në vendin e punës mund të ketë disa mosmarrëveshje të vogla, të cilat duhet t’i trajtoni me qetësi.

Binjaket
Kjo është një kohë shumë emocionuese për ju, plot mundësi të reja, veçanërisht në fushën e udhëtimit. Filloni të planifikoni këtë udhëtim sot! Sa i përket aspektit profesional, ka ardhur koha që t’i lini pak pas dore angazhimet.

Gaforrja
Papritmas, të gjithë duket se mbyllin jua dyert në punë. Por vërini një kapak paranojës tuaj. Çështjet në jetën tuaj personale janë nën kontroll dhe jeni më i vetëdijshëm për sjelljen e njerëzve të tjerë.

Luani
Një mik i cili ka fituar shumë autoritet profesional po fillon ta nxjerrë në pah dëshirën për të rënë në sy. Nëse kjo ju shqetëson, thuajani hapur mendimin tuaj. Ka një vend për hierarkitë, por sigurisht jo mes një grupi miqsh.

Virgjëresha
Nëse keni ende atë ndjenjë të pakëndshme për punën tuaj, atëherë është koha të mendoni për situatën me logjikë të ftohtë. Hiqni të gjithë frikën dhe dyshimet dhe tregohuni objektivë. Sapo ta bëni këtë, do të shihni se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar.

Peshorja
Mundohuni të gjeni dikë me të cilin të ndani të gjitha emocionet tuaja. Gjatë kësaj rruge ju do të jeni në gjendje të organizoni mendimet tuaja dhe të merrni disa vendime të vlefshme për një çështje që ju ka mërzitur kohët e fundit.

Akrepi
Ndonjëherë pasiguria mund të jetë emocionuese dhe jo aq e frikshme. Nëse mund ta shihni këtë situatë misterioze në mënyrën e duhur, mund ta kaloni rrezikun me sukses. Kjo vlen edhe në dashuri.

Shigjetari
Sot mund të krijoni një raport interesant i cili me kalimin e kohës do të bëhet edhe më i këndshëm. Sa i përket një investimi tregoni guxim dhe të ardhurat nuk do të mungojnë.

Bricjapi
Disa projekte mund të dëmtohen që në nisje nëse nuk jeni të kujdesshëm. Komunikimi ndërmjet jush dhe njerëzve tuaj ka qenë i çrregullt, dhe sjellja e dikujt po ju bën të mendoni me të drejtë se premtimi nuk do të mbahet.

Ujori
Në marrëdhëniet ndërpersonale, pritshmëritë e mëdha mund t’ju zhgënjejnë sot.
Pra, bëni maksimumin që të përqendroheni në të tashmen teksa hyni në një partneritet të ri. Nëse bëhet fjalë për një çështje romantike, mos merrni asnjë vendim sot.

Peshqit
Ka shumë lëvizje rreth jush, dhe ajo që dëshironi mund të vijë tek ju vetë, nëse jeni të durueshëm. Ju nuk duhet gjithmonë të jeni ndjekës. Në punë mos u zhgënjeni nëse hasni në pengesa. Gjithçka është e kalueshme.

(f.m/dosja.al)

The post Tregohuni të sinqertë dhe të prerë, dikush po ju rivalizon/ Horoskopi 9 qershor 2019 appeared first on .

Marre nga

Horoskopi i datës 8 qershor 2019

Dashi

Do jeni shumë origjinalë dhe realistë gjatë kësaj dite prandaj gjërat do ju ecin ashtu si keni ëndërruar. Për ju të dashuruarit pasioni do shtohet në mënyrë të habitshme dhe ndonjëherë do ju duket vërtet sikur jeni nëpër ëndrra. Ju beqarët duhet të mendoheni mirë para se të hidhni çdo lloj hapi sepse në të kundërt situata mund t’iu dalë edhe jashtë kontrollit. Në punë mund të keni përballje të forta me disa kolegë në orët e mëngjesit, por me qetësi dhe delikatesë do arrini të sqaroheni. Në fakt keni qëllime të përbashkëta, thjesht rrugët e ndjekura janë ndryshe. Buxheti nuk do jetë shumë i qëndrueshëm. Që gjendja të stabilizohet duhet të flisni sa më parë me specialistët e fushës.

Demi

Gjatë kësaj dite nuk do ndiheni më të vetmuar dhe do arrini të zgjidhni edhe problemet e vogla që ju kishin mbetur pezull. Nëse keni një lidhje, jeta juaj do jetë shumë e qetë. Do ndiheni gjatë gjithë kohës mirë dhe nuk do keni as problemin më të vogël me njëri-tjetrin. Ju beqarët do shpresoni më kot për të ndryshuar statusin. Edhe sot ka për të qenë një ditë e zakonshme. Në punë do jeni më të duruar dhe pak nga pak do arrini t’i kaloni të gjitha pengesat që keni pasur. Sipas Dritare.net, në planin financiar mund të keni disa ndryshime pozitive, por jo aq sa ju të kryeni shpenzime të konsiderueshme. Mendoni edhe për ditët në vijim.

Binjakët

Nuk do jeni as në humor dhe nuk do i keni as idetë shumë të qarta sot. Nëse keni një lidhje  do iu ndodhin incidente të shumta dhe në disa momente do mendoni edhe t’i jepni fund gjithçkaje. Sido që të vijnë punët, mirë është të mos merrni vendime të nxituara. Ju beqarët do jeni sensualë dhe do joshni gjatë gjithë kohës. Ka mundësi që ta ndryshoni edhe statusin. Në punë mos humbni kohë me gjëra pa asnjë vlerë, por fokusohuni tek qëllimet kryesore. Edhe po bashkëpunuat me disa kolegë nuk do bëni keq. Buxheti do jetë goxha problematik. Nuk do jeni aspak të logjikshëm dhe do rrënoheni.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite do arrini të kuptoni shumë nga gabimet e bëra dhe do mundoheni të gjeni një mënyrë për të kërkuar falje. Nëse keni një lidhje dhe keni pasur mosmarrëveshje me partnerin kohët e fundit, edhe sot situata do vazhdojë të jetë delikate. Po nuk hapet rrugë dhe po nuk i pranuat gabimet e bëra nuk keni për t’u ndier të qetë. Ju beqarët do i jepni prioritet jetës profesionale dhe nuk do mendoni për jetën sentimentale. Në punë do jeni shumë profesionistë dhe do përdorni përherë argumentet për t’i bindur të tjerët. Buxheti do jetë goxha më i mirë kështu që mund të kryeni edhe disa investime.

Luani

Ka mundësi të jeni më të ndjeshëm gjatë kësaj dite dhe më të ndërgjegjshëm për hapat që duhet të hidhni. Nuk do ndikoheni më nga të tjerët. Nëse keni një lidhje duhet të bëni gjëra të veçanta në mënyrë që jeta në çift të jetë më emocionuese. Yjet do i keni në krah në çdo rast. Ju beqarët do tërhiqeni mjaft nga persona shumë më të rinj në moshë dhe ka mundësi që rrethanat të jenë të favorshme. Në punë disa miq do iu japin kontakte të reja dhe mund të filloni bashkëpunimi frytdhënëse. Në planin financiar nuk keni për të pasur probleme serioze, përkundrazi situata mund të konsolidohet.

Virgjëresha

Në disa momente mund të ndiheni edhe nervozë sot, megjithatë nuk do dorëzoheni përpara asnjë sfide. Ju të dashuruarit do keni guximin të flisni hapur me partnerin tuaj dhe të zgjidhni njëherë e mirë disa dyshime apo probleme. Mbrëmja ka për të qenë më e qetë. Ju beqarët nuk do besoni aspak tek dashuria me shikim të parë, por diçka e veçantë do ju ndodhë papritur. Në punë duhet të përgatiteni edhe për ndonjë vonesë të vogël. Gjërat nuk do ju ecin keq, por duhet të bëheni më të duruar. Në planin financiar mos bëni asnjë çmenduri dhe mendohuni disa herë para se të hidhni hapa.

Peshorja

Duke para që faqet e librit të jetës tuaj po kalojnë një e nga një, herë pas here do ndiheni nostalgjikë sot. Nëse keni një lidhje, ndjenjat mes jush dhe partnerit do jenë edhe më të forta gjate kësaj dite. Do dëshironi të kaloni më tepër kohë me njëri-tjetrin dhe mund të mendoni edhe për surpriza. Sipas Dritare.net, ju beqarët do keni pafund dëshirë për të filluar një lidhje, por kushtet nuk do jenë aq të favorshme. Në punë keni për të pasur ndryshim pozicioni. Në fillim gjërat do ju duken të vështira, por kur t’ia merrni dorën do ndiheni më të kënaqur. Gjendja e financave ka për të qenë shumë herë më e mirë se me parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë investimet e nevojshme.

Akrepi

Urani dhe Marsi do ju bëjnë të ndryshoni mendim lidhur me disa gjëra. Do jeni më të qartë dhe do dilni të fituar. Ju të dashuruarit duhet të përgatiteni për emocione shumë të forta. Mjaft gjëra kanë për të qenë ndryshe nga më parë dhe mund të arrini edhe në qiell të shtatë. Ju beqarët duhet të tregoheni më të duruar nëse doni të gjeni personin më të përshtatshëm. Nëse nuk e bëni këtë gjë do jeni të humbur. Në punë nuk do i bëni gjërat përgjysmë dhe do ju shkoni deri në fund qëllimeve. Do lodheni pak, por do merrni përfitime. Në planin financiar gjërat nuk do jenë shumë të lehta kështu që tregohuni sa më të matur.

Shigjetari

Gjatë kësaj dite do mundoheni të impononi mendimet tuaja dhe keni për të pasur probleme të vazhdueshme. Nëse keni një lidhje, periudha e akullt dhe me probleme për jetën tuaj do marrë fund njëherë e mirë. Dielli do rilindë dhe atmosfera në tërësi do ngrohet tej mase. Ju beqarët do takoheni me dikë dhe zemra ka për t’iu rrahur më fort se kurrë ndonjëherë më parë. Në punë keni për të pasur disa vështirësi të vogla që nuk do ju lejojnë ta përfundoni atë që keni nisur. Bëni durim dhe prisni edhe pak. Financat do jenë të qëndrueshme dhe aspak problematike. Vazhdoni t’i menaxhoni me këtë përkujdes dhe maturi.

Bricjapi

Shpesh do ndodheni në udhëkryqe gjatë kësaj dite dhe nuk do ndiheni të sigurt për të hedhur asnjë hap të rëndësishëm. Nëse keni një lidhje, e sotmja nuk do jetë gjithë kohës e mirë. Në shumë momente do gjendeni para vështirësive dhe problemeve, por për fat do i kaloni me lehtësi. Ju beqarët do keni disa takime, por mirë do jetë të mos nxitoheni për të hedhur hapa. Në punë do ndërmerrni plot iniciativa. Edhe sikur të gaboni keni për të mësuar shumë. Në tërësi buxheti ka për të qenë goxha i mirë. Do i kryeni shpenzimet e menduara dhe do iu mbeten edhe para mënjanë.

Ujori

Gjatë kësaj dite do ju duket sikur do kapni qiellin me dorë dhe do ndiheni më të përmbushur. Nëse jeni në një lidhje do keni momente të  mbushura me emocione të forta, si pozitive ashtu edhe negative. Jo gjithmonë do jeni në humor dhe në disa momente mund të keni edhe mosmarrëveshje. Ju beqarët do jeni sensualë dhe do joshni cilindo që do pëlqeni. Në planin financiar nuk do jetë nevoja të sforcoheni shumë pasi do e arrini shumë shpejt qëllimin përfundimtar. Bëni pak më shumë durim dhe do dilni të fituar. Të ardhurat do fillojnë dalëngadalë të përmirësohen, por kjo nuk do të thotë që ju t’i shpenzoni menjëherë paratë që do merrni.

Peshqit

Marsi do ju bëjë më aktivë gjatë kësaj dite dhe do keni më shumë besim tek vetja. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e këndshme. Do i buzëqeshni gjatë gjithë kohës njëri-tjetrit dhe do doni të qëndroni sa më shumë së bashku. Partneri mund t’iu bëjë edhe një propozim interesant. Nëse jeni beqarë duhet t’i pranoni të gjitha ftesat, por nuk duhet të nxitoheni të hidhni hapa. Në punë do keni rivalitet të fortë megjithatë do ndiheni të sigurt për rrugën që duhet të ndiqni. Askush nuk do ju ndalë dot për të arritur synimet tuaja. Buxheti ka për të qenë disi problematik. Bëni kujdes!

The post Horoskopi i datës 8 qershor 2019 appeared first on Gota News.

GotaNews

Dashuri me shikim të parë dhe para, çfarë parashikojnë yjet për ju/ Horoskopi 8 qershor 2019

Dashi

Dashuria: Sot është koha e duhur për të punuar me forcën tuaj të brendshme dhe të mendoni se si të rivendosni ekuilibrin në jetën tuaj. Është një kohë e mirë për dashurinë! Yjet shpallin mundësi të mëdha në sektorin sentimental për beqarët!

Puna: Mundësi të reja pune për ata që duan të jenë të gatshëm për të ecur para.

Demi

Dashuria: Mëngjesi fillon me më shumë energji se zakonisht. Hëna në aspektin e favorshëm paraqet momente të bukura në sferën romantike. Momente të mirëkuptimit me partnerin/en. Zemrat e vetmuara do të kenë takime të reja, disa prej të cilave janë shumë të rëndësishme.

Puna: Yjet ju këshillojnë të mendoni për investimet dhe të mendoni me kujdes përpara se të ndërmerrni veprime për të shmangur falimentimet.

Binjakët

Dashuria: Sot jeta emocionale nuk është saktësisht një shtrat me trëndafila dhe disa momente tensioni me partnerin/en do ta trondisin pak ditën. Merrni kurajo me të dy duart! Surpriza të këndshme për beqarët të cilët nuk duan të jenë vetëm!

Puna: Përpiquni të zhvilloni disa projekte të rëndësishme për karrierën tuaj, një moment i rëndësishëm po afrohet.

Gaforrja

Dashuria: Dashuria në këtë ditë nuk do të jetë në maksimum. Mundohuni të mos mendoni për atë shumë dhe të shijoni argëtimin, një shëtitje me miqtë ose një mbrëmje me kolegët. Shpesh ju duhet të mendoni edhe për veten! Mërkuri krijon probleme për beqarët, kujdes.

Puna: Perspektiva të shkëlqyera për punë, veçanërisht për ata që kanë një aktivitet tregtar. Do të ketë të ardhura të shkëlqyera.

Luani

Dashuria: Urani në shenjë sinjalizon kaq shumë mundësi në sferën private. Nëse keni një dashuri solide ju mund të filloni programe shumë interesante në të ardhmen! Beqarët do të jenë në gjendje të llogarisin një entuziazëm të madh dhe plot energji, ata do të jenë gati për të filluar një histori të re.

Puna: Mundësitë e punës në ditët e sotme nuk do të mungojnë, do t’ju takojë që të zgjidhni se cilën rrugë duhet të shkoni dhe çfarë të vendosni.

Virgjëresha

Dashuria: Në pasdite dashuria do të jetë në nivele të larta. Përpiquni të përqendroheni te dashuria dhe të qëndroni të qetë, Saturni u jep gëzim dhe qetësi atyre që dinë ta kuptojnë atë. Yjet ofrojnë mundësi të reja për beqarët që duan një histori të rëndësishme.

Puna: Mbështetuni mbi të gjitha në entuziazmin tuaj për biznes, por mos humbisni mundësinë për të eksperimentuar me projekte të reja.

Peshorja

Dashuria: Ju do të stimuloheni nga energjia e madhe dhe madje edhe pengesat sot nuk do të ndikojnë në qetësinë tuaj. Një buzëqeshje dhe një sy ‘qorr’ do të fshij shqetësimet në botën emocionale. Shumë lajme për beqarët, bukuria dhe misteri që I karakterizon do t’I bëjë të kapin shumë zemra sot!

Puna: Marsi është gati të bëjë gjithçka që mundet për të promovuar mundësi të mira pune, vendosni vendosmërinë tuaj dhe gjithçka do të jetë një sukses!

Akrepi

Dashuria: Yjet sot ofrojnë frymën e duhur për të kryer projektet në çiftit që ju interesojnë. Për disa nga shenjat një festë e bukur është gjithashtu në horizont. Për beqarët do të ketë shumë mundësi të favorshme për të takuar shpirtin binjak, mos i humbisni!

Puna: Puna sot do të vazhdojë pa probleme, por nëse keni diçka për të thënë, vazhdoni, keni yjet në favorin tuaj.

Shigjetari

Dashuria: Yjet do t’ju japin frymën e duhur për të zbutur çështjet e dashurisë. Venusi në rrugë do të jetë vendimtar në ditët në vijim për të marrë vendime të rëndësishme. Zemrat e vetmuara do të duhet të bëjnë një zgjedhje, vetëm mbani këmbën tuaj në tokë!

Puna: Puna këto ditë nuk ju peshon, jeni fokusuar në projektet tuaja dhe shikoni drejt për rrugën tuaj.

Bricjapi

Dashuria: Dita fillon e mrekullueshme, sot ju do të ndani momente të bukur me partnerin/en tuaj. Planetet e favorshme sigurojnë marrëveshje të përsosur në të gjitha frontet! Edhe beqarët sot do të kenë guximin të deklarojnë tërheqjen për një person.

Puna: Hëna ju këshillon që të investoni në karrierën tuaj dhe Urani do t’ju ndihmojë gjithashtu për të mbështetur përpjekjet tuaja.

Ujori

Dashuria: Disa vështirësi në sferën emocionale do të ndikojnë në disponimin tuaj. Nëse e pranoni se keni gabuar, rishikoni hapat dhe gjithçka do të kthehet si më parë. Marsi në shenjë së shpejti do të shpërblejë beqarët që janë në kërkim të dashurisë, takime të reja në horizont.

Puna: Përpiquni ta kuptoni atë që është e gabuar me punën dhe përpiquni të keni më shumë besim te vetja. Nëse është e nevojshme, pushoni.

Peshqit

Dashuria: Përpiquni të përqendroheni te ndjenjat dhe t’i jepni përparësi dialogut, gjërat me të dashurin tuaj do të përmirësohen. Por ju nuk do të jeni të lumtur ta dëgjoni një person pas një kohe të gjatë. Beqarët do të duan të ndajnë këtë ditë me familjen.

Puna: Yjet njoftojnë probleme në fushën profesionale, por sigurohuni, do të zgjidhni çdo mërzi.

The post Dashuri me shikim të parë dhe para, çfarë parashikojnë yjet për ju/ Horoskopi 8 qershor 2019 appeared first on .

Marre nga

Horoskopi, 7 qershor 2019 | Portali Vizion

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje do të përpiqen të ndryshojnë sjellje. Do tentoni për të luftuar zakonet e këqija. Ka gjasa të dëshpëroheni për shkak të partnerit/partneres suaj. Rekomandohet të nisni një jetë të re. Fillimisht nisni një udhëtim për t’u relaksuar.

 

Demi

Nuk rekomandohet të bëni plane gjatë ditës së sotme. Ka gjasa që gjithçka t’ju anulohet në momentin e fundit. Gjendja financiare do të jetë më mirë se ditët e tjera. Ka gjasa që t’ju shlyejnë një borxh të vjetër. Sa u përket marrëdhënieve financiare nuk parashikohet asgjë e veçantë.

 

Binjakët

Binjakët duhet të mësojnë të punojnë në grup. Nëse komunikoni ashtu siç duhet dhe respektoni të tjerët, do të arrini rezultate perfekte. Bëni shumë kujdes në mbrëmje, pasi mund të dëmtoheni fizikisht. Nuk rekomandohet të përfshiheni në sporte ekstreme.

 

Gaforrja

Sot mund të përfshiheni në një hobi të ri. Gjithashtu mund të merrni një mësim të veçantë, i cili në të ardhmen mund t’ju sjellë të ardhura të mira. Rekomandohet të ushtroheni më shumë në profesionin tuaj për një pozicion edhe më të mirë. Në mbrëmje mund t’ju vijë një ftesë për të qenë të pranishëm në një event mjaft interesant.

 

Luani

Sot mund të jeni në epiqendër të ngjarjeve të rëndësishme. Megjithatë, bëni kujdes se këto ngjarje mund të kenë edhe pasoja të pakëndshme. Do të jeni në kërkim të të ardhurave, por kjo nuk do të thotë të “shkelni” mbi njerëzit tuaj të dashur.

 

Virgjëresha

Duhet të merrni parasysh këshillën e personave të dashur. Mos kini frikë të pranoni se ata kanë të drejtë, edhe pse mund të tingëllojë si një kritikë e ashpër. Në përgjithësi mund të përmbushni çdo qëllim që keni vendosur për sot.

 

Peshorja

Gjatë kësaj ditë do të jeni shumë bashkëpunues. Kjo do t’ju ndihmojë edhe për të pasur sukses në disa negociata për biznes. Sa i përket anës personale, ekziston mundësia që të gjendeni mes një trekëndëshi dashurie.

 

Akrepi

Këtë të premte do të ndiheni mjaft të lodhur dhe nuk do të keni dëshirë për të punuar. Kjo nuk është aspak e pranueshme, nëse do t’ju duhet të vendosni për të ardhmen e karrierës suaj apo biznesit. Në mbrëmje do të jeni nën praninë e miqve tuaj të ngushtë.

 

Shigjetari

Nuk duhet të lejoni të tjerët të përfshihen në privatësinë tuaj. Ndoshta dikush do të tentojë të bëjë kompromise për të ndjekur qëllimet egoiste. Përpiquni të mbani veten nën kontroll, relaksohuni dhe ndiqni aktivitetet që ju dëshironi.

 

Bricjapi

Nuk rekomandohet të bëni plane për pushime. Ajo çfarë duhet të bëni menjëherë është një plan për suksesin tuaj profesional. Përkushtojuni punës dhe merrini gjërat me qetësi. Ka gjasa që në mbrëmje të merrni një telefonatë me rëndësi.

 

Ujori

Mos u tregoni më kritik seç duhet me njerëzit përreth. Respektoni mendimin e të tjerëve dhe mos u bëni imponues. Pasdite ka gjasa t’i përkushtoheni tërësisht marrëdhënies suaj romantike. Rekomandohet të ftoni partnerin/partneren tuaj në një takim ndryshe nga herët e tjera.

 

Peshqit

Ka gjasa që sot të jeni të rrethuar nga njerëz jo shumë pozitivë ndaj jush, me të cilët do t’ju duhet edhe të bashkëpunoni. Ka gjasa që të gjitha telashet të përqendrohen në muret e mentalitetit tuaj. Mund të irritoheni dhe të mërziteni gjatë ditës, por përpiquni të mos i shfaqni këto emocione.

Marre nga

Horoskopi i datës 7 qershor 2019

Dashi

Gjatë kësaj dite mund të bëni edhe disa gabime në fusha të ndryshime, por do ju falin dhe gjithçka do kalojë pa probleme. Nëse keni një lidhje, qielli i dashurisë do jetë pa re. Nuk do keni asnjë debat me partnerin, përkundrazi për gjithçka do merreni vesh edhe vetëm me shikime. Ju beqarët do arrini të realizoni takimet e ëndërruara dhe çdo gjë do ju ndryshojë si me magji. Në punë çlodhuni pak nëse ndiheni të lodhur në ekstrem sepse përndryshe nuk do bëni asnjë hap përpara. Hëna do ketë ndikim të madh tek financat dhe do ju ndihmojë t’i zgjidhni edhe problemet që ju kishin dalë më herët.

Demi

Për shkak të ndikimit të shumë planetëve në të njëjtën kohë, sot do e thoni hapur atë që në fakt duhet ta thoshit me diplomaci. Për ju të dashuruarit pritet një ditë pasionante dhe e mbushur me emocione fantastike. Shumë nga ëndrrat tuaja më të bukura do mund të realizohen. Ju beqarët nuk do arrini dot të krijoni një lidhje, por për fat do keni disa njohje fantastike që shumë shpejt do ua ndryshojnë jetën. Në punë mund t’iu dalin edhe vështirësi, por më e rëndësishmja është të gjesh zgjidhjet e duhura për gjithçka. Mos u dorëzoni menjëherë sepse do jetë gabim i madh. Sipas Dritare.net, buxheti do përmirësohet falë një ndihme të madhe që do iu japin disa të afërm.

Binjakët

Do jeni shumë sipërfaqësorë gjatë kësaj dite dhe në çdo çast do bëni gabime. Nëse keni një lidhje rutina ka rrezik të jete mbytëse dhe shpesh do ndiheni keq. Flisni sa më hapur me atë që keni në krah sa më parë të mundeni dhe gjeni një zgjidhje. Ju beqarët do e gjeni shpirtin e tyre binjak pa u munduar e pa u lodhur shumë. Në punë e mira do jetë t’i analizoni gjërat me shumë kujdes dhe të mos ndërmerrni iniciativa të nxituara. Po ndoqët këtë këshilla nuk keni për të pasur më probleme. Financat do jenë tej mase të trazuara. Shmangni çdo lloj investimi nëse nuk doni të mbeteni me duart bosh.

Gaforrja

Saturni edhe sikur të mundohet nuk do arrijë dot t’ua ndërlikojë jetën. Çdo gjë do shkojë si e kishit menduar. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë më e begatë kjo e sotmja. Herë pas here mund t’i shprehni edhe më tepër ndjenjat për njëri-tjetrin dhe emocionet do shtohen. Ju beqarët duhet të qëndroni larg personave që sapo janë ndare nga dikush tjetër sepse përndryshe do lëndoheni. Në punë duhet të përfitoni sa më shumë nga të gjitha mundësitë që d iu jepen. Edhe sikur disa gjëra të duken të pamundura, nuk duhet të dorëzoheni. Financat nuk do jenë aspak të këqija. Përfitoni për të bërë ndonjë investim të domosdoshëm.

Luani

Falë Venusit dhe Plutonit pasioni do rindizet flakë për ju gjatë kësaj dite. Do jeni shumë të kujdesshëm edhe me fjalët edhe me veprimet. Nëse keni një lidhje komunikimi do mbizotërojë gjatë gjithë kohës. Nuk do ju dalin aspak të papritura me partnerin dhe nuk do keni probleme. Ju beqarët vështirë se mund ta ndryshoni statusin tuaj sado që mund të bëni sakrifica. Në punë, nëse punoni me ekipin e duhur do arrini rezultate të jashtëzakonshme. Të gjitha mundësitë do i keni kështu që duhet thjesht të përfitoni. Financat nuk do jenë në gjendjen më të mirë të mundshme kështu që duhet të tregoheni të kujdesshëm me shpenzimet.

Virgjëresha

Sot do jeni gjithë kohës me këmbë në tokë dhe nuk do bëni aspak gabime. Nëse keni një lidhje do jeni më të duruar dhe më të qetë. Kjo do ju ndihmojë të zgjidhni edhe problemet e vogla që keni pasur me partnerin. Nëse jeni beqarë do realizoni disa takime shumë të veçanta dhe nuk do mundin dot t’i rezistoni tundimit për të hedhur hapa. Në punë do keni shumë vullnet dhe motivim. Gjërat do ju ecin më mirë nga sa i kishit imagjinuar. Do i sqaroni duke qeshur edhe disa konflikte qe keni pasur me kolegët tuaj. Për financat ka për të qenë një ditë goxha e vështirë. Mundohuni që në çdo moment të shpenzoni me kursim të madh.

Peshorja

Gjatë kësaj dite do ecni me argumente dhe ide të qarta prandaj nuk do ju dalin probleme. Ju të dashuruarit do jeni në humor shumë të mirë dhe do mendoni të bëni edhe gjëra të veçanta me atë që keni në krah. Në disa momente do ju duket vetja si mbi re. Ju beqarët do keni një ditë goxha të mirë dhe nëse përfitoni nga ftesat që do ju bëhen për të dalë keni për të takuar princin e kaltër. Në punë duhet të përqendroheni pak më shumë dhe keni për të parë që çdo plan do ju ecë natyrshëm. Kujdes me ndonjë shkresë që do ju duhet të bëni. Sipas Dritare.net, në planin financiar Saturni do ju bëjë të kujdesshëm dhe luftarakë për ta përmirësuar gjendjen.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do keni disa ide strikte dhe do bëni edhe sakrifica për t’i përmbushur gjithçka. Ju të dashuruarit do keni dëshira të çmendura dhe për fatin e mirë partneri do jetë në humorin e duhur për t’ua plotësuar të gjitha një e nga një. Nëse jeni beqarë gjithashtu do keni një ditë me fat dhe do e realizoni takimin e shumëpritur. Tani e më tej dielli do mbizotërojë në jetën tuaj. Në punë duhet të përfitoni nga dinamizmi që do iu japin yjet për të vepruar. Sot mund të filloni edhe projekte të rëndësishme. Për financat do përkujdeseni tej mase, kështu që gjendja do vazhdojë të mbetet e mirë.

Shigjetari

Gjatë kësaj dite nuk do ketë aspak trazira në jetën tuaj përkundrazi do arrini të vendosni ekuilibrin në çdo gjë. Nëse keni një lidhje përgatituni për diçka të veçante,  e cila do ua ndryshojë jetën njëherë e mirë. Disa miq të përbashkët do e ndihmojnë partnerin t’iu surprizojë. Ju beqarët më mirë te mos hidhni asnjë lloj hapi sot sepse mundësitë nuk do jenë ato që keni pritur. Në punë nuk do keni më debate me kolegët tuaj, përkundrazi do pranoni të bashkëpunoni me ta dhe do arrini majat. Nëse doni që edhe buxheti të mbetet i mirë, bëjini me kujdes llogaritë para se të kryeni shpenzime.

Bricjapi

Gjatë kësaj dite duhet t’i jepni guxim vetes dhe duhet të bëni çdo gjë që ju duket e arsyeshme. Nëse keni një lidhje mos lejoni asnjë person të tretë të ndikojë tek jeta juaj sepse ka për t’ua prishur harmoninë dhe qetësinë. Ju beqarët nga ana tjetër duhet të jeni realistë dhe për asnjë moment nuk duhet të nxitoheni. Pak më vonë mund të vijnë mundësi akoma më interesante. Në punë nuk do i thoni gjërat hapur, por në kokën tuaj e dini mirë se çfarë duhet të bëni. Me kolegët do ruani marrëdhënie të kënaqshme. Buxheti nuk do jetë i keq. Në çdo moment do ruani vetëkontrollin dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

Ujori

Gjatë kësaj dite do e keni shumë të lehtë të përshtateni me çdo gjë situatë dhe asgjë e keqe nuk do ju ndodhë. Nëse keni një lidhje gjendja në jetën tuaj nuk ka për të qenë aspak e mirë. Do bëheni shpesh xhelozë për atë që keni në krah dhe do keni debate të forta me njëri-tjetrin. Ju beqarët duhet t’ia lini gjërat kohës dhe në asnjë mënyrë nuk duhet të bëni çfarë ju thonë të tjerët pa qenë të sigurt vetë. Në punë do i merrni gjërat me seriozitet dhe do jeni më të hapur. Keni për ta parë sa mirë do ju ecin gjërat tani e tutje. Ndaj parave do jeni alergjikë dhe nuk mbani asnjë në xhep. Dijeni që shumë shpejt situata do përkeqësohet.

Peshqit

Keni ëndërruar gjëra të jashtëzakonshme gjatë kësaj dite, por në fakt dëshirat nuk do mund t’iu plotësohen. Për ju të dashuruarit e sotmja pritet të jetë goxha e trazuar. Shumë gjëra do ndodhin ndryshe nga sa ju i kishit menduar dhe mund të ndiheni keq. Nëse jeni beqarë ka rrezik të tregoheni impulsivë dhe kjo do iu çojë në rrugën e gabuar. Në punë do merreni vesh më mirë me kolegët tuaj dhe kjo do ua lehtësojë gjërat për të vazhdimësinë e projekteve. Falë Venusit, financat do jenë disi më të mira. Përfitoni për të bërë investimet më të domosdoshme dhe shlyeni edhe disa borxhe të vjetra.

The post Horoskopi i datës 7 qershor 2019 appeared first on Gota News.

GotaNews

Romanticitet dhe para, shenjat fatlume sot/ Horoskopi 7 qershor 2019

Dashi

Jeni duke jetuar një moment rënie, ku jeni të pavendosur lidhur me projektet dhe propozimet e reja. Nuk arrini që të kuptoni se cila situatë mund të jetë më e favorshme për ju dhe kjo gjë bën që të humbni kohë. Ndonjë zgjidhje më shumë, mund të ofrohet në fundjavë.

Demi

Lodhja do të ndihet gjatë kësaj të premteje. Zakonisht jeni ju që i mbushni me energji të tjerët, por kësaj radhe do të kërkoni ndihmën e tyre. Pa diskutim ky nuk është momenti për tu përplasur fortë në familje ose në raportin në çift. Këshillohet që debatet e ndezura ti shtyni për një moment tjetër.

Binjakët

Pasioni është një element thelbësor për të qenë mirë. Për këtë arsye kush është vetëm apo ka përjetuar një krizë, duhet të mendojë për rëndësinë që kërkon një raport dashurie. Venusi do të ketë ndikim tranzit pozitiv në shenjën tuaj, duke përmirësuar fushën e ndjenjave dhe duke stimuluar takimet e reja.

Gaforrja

Parashikohet një fundjavë pozitive, siç e dëshironit, duke qenë se jeni ndjerë të lodhur, nervoz dhe të pakënaqur në dashuri. Shumë prej jush shpesh janë përqendruar në punë, kur në fakt fusha e ndjenjave ka më shumë rëndësi se çdo gjë tjetër. Kush ka ndërprerë një histori dashurie, mund të pendohet.

Luani

Pranvera nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për ju, sidomos në sferën sentimentale. Keni pasur tensione në historitë e lindura së fundmi, por edhe lidhjet afatgjata nuk bëjnë përjashtim. Dikush ka zëvendësuar një dashuri të së kaluarës, por tashmë do të pendohet. Fundjava do ju ofrojë mundësinë për të kuptuar se çfarë dëshironi vërtetë në dashuri.

Virgjëresha

Këshillohet që të tregoheni të kujdesshëm në dashuri, për shkak se mund të lindin pakënaqësi dhe keqkuptime. Nëse jeni të dyjëzuar mes dy lidhjeve, ose keni pranë një person që nuk është shumë i ekuilibruar, është shumë e kollajtë që të përfundoni në konfrontime.

Peshorja

Parashikohet një ditë interesante dhe mjaft pozitive, ku dashuria do të ketë vëmendjen kryesore. Shumë prej jush kanë kaluar kriza të forta, por situata do të përmirësohet. Yjet favorizojnë udhëtimet dhe takimet.

Akrepi

E premtja do të jetë e mbushur me shumë gjëra për të bërë, dhe për pasojë do të ketë edhe tensione. Do të hasni në ngadalësime lidhur me projekte të punës. Vetëm të dielën Venusi do të largohet nga shenja juaj, duke përmirësuar situatën. Për momentin këshillohet që të mos lodheni shumë.

Shigjetari

Më në fund do të kaloni disa momente relaksi, duke rigjetur energjinë tuaj. Nëse dikush ka tentuar që të përfitojë prej jush do të dini si të përgjigjeni. Në dashuri mund të jeni viktimë e një pishmani.

Bricjapi

Keni kaluar ditë jo shumë të mira, të mbushura me dyshime të forta, por gjërat do të ndryshojnë pozitivisht, ku do të kuptoni se çfarë është më mirë të bëni. Puna do të jetë problem, ku do të përballeni me situata të vështira për tu menaxhuar. Dashuritë e konsoliduara do të vijojnë, ndërsa ata që janë vetëm, mund të kenë një njohje interesante.

Ujori

Parashikohet një ditë mjaft negative, ku shumë prej jush do të kenë një situatë stresuese, ndoshta për shkak të jetës së tyre. Takimet nuk do të jenë aspak të kënaqshme, ku do të ketë tensione familjare në shumë raste. Rikuperimi në dashuri, do të nisë që nga e diela.

Peshqit

Do të tregoheni tejet indiferent ndaj kujtdo që do të tentojë që t’iu thotë se çfarë duhet të bëni. Ju pëlqen që të veproni vetëm në mënyrë të pavarur duke i besuar intuitës, e cila zakonisht nuk iu tradhton. Dashuria mund të përballet me disa momente krize. U bënë disa muaj që ndryshoni sjellje me partnerin/en, ndaj ju duhet durim.

The post Romanticitet dhe para, shenjat fatlume sot/ Horoskopi 7 qershor 2019 appeared first on .

Marre nga