Politike

Betohen në Kuvend deputetët e rinj (Video) –

Loading...

Këtë të enjte janë betuar në Kuvend deputetët e rinj. Pasi morën aprovimin nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deputetët e rinj ishin të pranishëm në sallë ku u betuan për marrjen e detyrës.

Lista së deputetëve nga radhët e opozitës, Krenar Rryç, Kostaq Papa, Halil Valteri, Selami Jenisheri, Besnik Troplini të dalë nga nga LSI, Vasil Strejovski Edmond Stojku, Suzana Topi.

Gjithashtu u betuan dhe 4 deputetë të rinj nga radhët e Partisë Socialiste, Ardjan Jakuli, Florenc Spaho, Ardit Konomi, si dhe u ul në parlament për herë të parë dhe kreu i FRESH-it Elio Hysko./tvklan.al

Marre nga TvKlan

Loading...
SuperDyqani