Aktualitet Lajme

Berisha për Sahit Dollapin: “U godit kafshërisht me urdhër të Edvinit”

Loading...

Pak më parë, ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar për dhu.nën e ushtruar nga policia ndaj sekretarit organizativ të PD, Sahit Dollapit.

Në këtë video, shfaqet Dollapi në përpjekje për të mbajtur rendin dhe Berisha shkruan se ai u godit kafshërisht nga kri.mi.nelë me uniformë me urdhër të Edvin Kri.mit.

Loading...

“Kjo video tregon Sait Dollapin para kryeministrise duke u perpjekur me guxim per te mbajtur rendin dhe se si goditet dhe torturohet kafsherisht me pas nga kriminele me uniforme me urdher te Edvin Krimit dhe Vasal Kimikut!”, ka shkruar Berisha bashkangjitur me këtë video.

Kujtojmë se gjatë protestës së 11 majit, Sahit Dollapi u qëllua me shkop gome nga policët, që e morën me forcë gjatë shoqërimit.

https://www.facebook.com/SaliBerisha/videos/822570501463635/?v=822570501463635

The post Berisha për Sahit Dollapin: “U godit kafshërisht me urdhër të Edvinit” appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

Loading...
SuperDyqani