Aktualitet Lajme

Berisha i drejtohet kryeministrit: “Përdorën lëndë to.ksike për hel.mimin e qytetarëve”

Loading...

Një ditë pas protestës së opozitës, ka reaguar ish kryeministri Sali Berisha, i cili i është drejtuar kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Berisha i akuzon Lleshajn dhe Ramën se kanë përdorur lëndë toksike mbi qytetarët dhe meritojnë çdo ndëshkim.

Loading...

“Edvin Krimi dhe Vasal Kimiku, qe perdorin lende toksike luftarake per helmim kolektiv te qytetareve, shkelin konventat nderkombetare dhe meritojne çdo ndeshkim. Ti shporrim, ti shporrim, ti shporrim kalbesirat! Fitore! sb”, shkruan Berisha.

The post Berisha i drejtohet kryeministrit: “Përdorën lëndë to.ksike për hel.mimin e qytetarëve” appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

Loading...
SuperDyqani