Histori njerëzore

Berisha godet Thaçin e Ramën: Do të provojnë ta ndajnë Kosovën me padronin e tyre

Loading...


Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka shkruar një reagim me rastin e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai thotë se edhe pas 20 vjetëve të lirisë, rrugën e Kosovës po e ndjekin fantazmat e Serbisë së Madhe, flamurin e të cilës thotë se po e valëvitin Hashim Thaçi dhe Edi Rama.

“Por edhe sot pas 20 vitesh, në rrugën e lirisë Kosovën e ndjek fantazma e Serbisë se Madhe, flamurin e te cilës tundin me pabesi te plote argatët e Beogradit ne Tirane dhe Prishtine,……

Burimi

Loading...
SuperDyqani