Sport

Barcelona të pavendosur – strategjia e agjentit të De Ligt po funksionon

Loading...

Mattijs de Ligt është në ankth – ai dëshiron ta njohë të ardhmen e tij sa më shpejt që të jetë e mundur pas një sezoni të jashtëzakonshëm me Ajaxin.

Mino Raiola ka zgjedhur një strategji tjetër nga ajo e vendosur nga agjentët e Frenkie De Jong – me qëllim që të fillojë një ankand ndërkombëtar për qendërmbrojtësin holandez, përcjell GazetaBlic.

Barcelona ka qenë vrapuesi i parë për ta nënshkruar De Ligt për disa muaj dhe disa javë më parë.


Megjithatë – kërkesa e lojtarit ka ndryshuar tani dhe paga pritet të jetë afër 8-9 milionë euro për sezon.

Loading...

De Ligt ka ndryshuar statusin e tij me shfaqjet e fundit në Ligën e Kampionëve dhe kërkesa e tij për paga është rritur më pas.

Barcelona po merr kohën e tyre dhe ende nuk është e sigurt nëse do të ofrojë një pagë kaq të lartë për një lojtar që nuk është një startues i garantuar.

Kështu – strategjia e Raiolës po funksionon dhe agjenti italian po pret hapjen e transferëve nga klubet e Premierligës.

/GazetaBlic/

Burimi

Loading...
SuperDyqani