Lifestyle

Autori akuza shokuese për Ervis Presley-n: Ishte pedofil dhe i fiksuar pas vajzave të virgjëra

Loading...

LOS ANGELES, SHBA: Mbreti i Rock-ut, Elvis Presley ishte pedofil dhe e kishte të dashurën e tij të moshës 14-vjeçare, ndërsa vetë ishte 22 vjeç. Kështu ka shkruar Williamson në librin e tij: Elvis Presley: “A Southern Life”.

Autori, Joel Williamson ka thënë se Elvis Presley ka mbajtur me vete një grup prej tre vajzash 14-vjeçare në turne të cilat ‘i përdorte’ për qejfet e tij.

Elvis Presley thuhet se kishte një varg femrash të mitura, përfshirë edhe gruan e tij Priscilla. Çifti u takua në Bad Nauheim, Gjermani, gjatë karrierës së tij të ushtrisë kur ajo ishte vetëm 14 vjeç.

Williamson gjithashtu pohon se Elvis ishte “i fiksuar me virgjërinë”, duke fjetur me dy virgjëresha 26-vjeçare të vetëshpallura në gusht të vitit 1970.

Loading...

Madje përveç gjërave të mësipërme ai ishte dhe i dhunshëm. Kur Priscilla arriti në Memphis për të njoftuar Presley-n se ajo nuk e dashuronte më dhe donte të ndahej, ai u mbërthye nga zemërimi dhe e dhunoi atë.

 “Kështu, çështja e dashurisë midis Elvisit dhe Priscillës përfundoi, me dëshpërim, me përdhunim bashkëshortor”, shkruan autori në librin “Elvis Presley: A Southern Life”.

Burimi: NDTV

(R.L/Dosja/al)

The post Autori akuza shokuese për Ervis Presley-n: Ishte pedofil dhe i fiksuar pas vajzave të virgjëra appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani