Lajme

Asgjë s’i ndal shqiptarët –

Loading...


Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë bashkëbisedimit me gazetarët sot zbuloi se opozita e bashkuar do të organizojë një tjetër protestë, nesër në orën 18: 30. Menjëherë pas njoftimit selia blu ndan edhe spotin e kësaj proteste.


“Asgjë nuk i ndal shqiptarët që luftojnë për liri, për standartet europiane. Shpresa është ndezur! Pushteti i krimit nuk e fik dot më, sot jemi më të fortë se kurrë. Asnjë hap pas kundër krimit kundër dhunës për Shqipërinë si gjithë europa.”-shkruhet në spotin e publikuar, duke i drejtuar në këtë mënyrë një mesazh qytetarëve që të jenë nesër të pranishëm.

Loading...

Kujtojmë se kjo protestë vjen pas asaj të shtunës, e cila u shoqërua me përplasje të shumta mes policisë dhe protestuesve.

Marre nga TPZ.al

Loading...
SuperDyqani