Sport

Akademia e arbitrave –

Loading...

Vendimet e arbitrave në kampionatin shqiptar në mjaft raste sjellin polemika dhe nuk mungon edhe shpërthimi i lojtarëve, drejtuesve apo tifozëve në drejtim të tyre.

Federata Shqiptare e Futbollit në 2017 themeloi Akademinë e Arbitrimit që këtë vit ka edicionin e saj të dytë. 70 të rinj nga mosha 14 deri 22 vjeç zgjodhën rrugën e gjykimit, ndërsa kësaj here kërkojnë të afrohen më shumë.

Loading...

Pas shpalljes së Partizanit kampion, duhet të vendosen edhe skuadrat që do të shkojnë në Europë së bashku me të kuqtë. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka shpreson që gara e ekipeve shqiptare të shkojë sa më gjatë.

Shqipëria përfaqësohet e një ekip në Champions League që është Partizani dhe tre në Europa League.

Tv Klan

Marre nga TvKlan

Loading...
SuperDyqani