Histori njerëzore

Agjencia amerikane AP për Kosovën në 20 vjetorin e “Ndaljes së aksionit ushtarak serb ndaj shqiptarëve”

Loading...


Sot në Prishtinë po shënohet me aktivitete 20 vjetori i hyrjes së forcave të NATO-së në territorin e Kosovës. Ky operacion sipas vlerësimit të agjencisë amerikane të lajmeve AP ka ndihmuar në “Ndaljen e aksionit ushtarak serb ndaj shqiptarëve të Kosovës”, shkruan “B92”, përcjell “Bota Sot”.

Loading...

Agjencia amerikane ka shkruar se konflikti në Kosovë në vitet 1998-1999 kanë përfunduar me intervenimin e aleancës së NATO-së dhe fushatën e bombardimit të ka zgajtur 78 ditë,……

Burimi

Loading...
SuperDyqani