KOSOVA

20 vjet nga masakra e Korishës –

Loading...

8:42, 13 Maj 2019

Sot bëhen 20 vjet nga masakra e kryer nga forcat serbe në fshatin Korishë të Prizrenit.

Në tubimin përkujtimor kushtuar kësaj dite që njihet edhe si “Dita e Martirëve” do të marrë pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi.

Më 13 maj 1999, u krye masakra e tmerrshme në Korishë nga ushtria dhe policia serbe ku u vranë 77 persona, transmeton .

Loading...

Marre nga KlanKosova

Loading...
SuperDyqani