Histori njerëzore

20 vite më parë, regjimi kriminal i Jugosllavisë së udhëhequr nga kryekrimineli Millosheviç, shporret nga trojet e Dardanisë

Loading...


Sot njëzetë vite më parë, regjimi kriminal i Jugosllavisë së udhëhequr nga kryekrimineli i Sllobodan Millosheviç, u shporr nga trojet shqiptare.

Loading...

Kështu ka vlerësuar Ehat Miftaraj nga instituti për Drejtësi, i cili shton se, lufta e Adem Jasharit dhe luftëtarëve të UÇK-së, dëshmorëve dhe popullit të Kosovës me ndihmën dhe mbështetjen e NATO-s e të udhëhequr nga SHBA, Britania, Gjermani, Franca e Italia shporrën regjimin e Millosheviqit nga Kosova.

Ja postimi i plotë:

Lufta e Adem Jasharit,……

Burimi

Loading...
SuperDyqani