Sport

​Yaya Toure mohon pensionimin nga futbolli

Loading...

FC Prishtina 01 e ka mbyllur rrugëtimin në Ligën e Parë të dielën ku edhe iu dorëzua trofeu si kampion.

Kampion i padiskutueshëm pasi në 18 ndeshje nuk kanë pësuar humbje (17 fitore, një barazim).

Të dielën ishte ndeshja e fundi ndaj Perlepnicës, por kundërshtari nuk kishte udhëtuar dhe ndeshja do të regjistrohet me rezultat zyrtar (2-0).

Me 52 pikë djelmoshat nga Prishtina treguan se talenti i tyre vlen për rangje më të larta, pasi në vitin e parë ata janë kualifikuar edhe në finale të Kupës së Kosovës.

Loading...

The post ​Klubi i futsallit Prishtina 01, shpallet kampion pa asnjë humbje appeared first on GazetaBlic.

Burimi

Loading...
SuperDyqani