Sport

​Frenkie De Jong zgjedhe lojtari i vitit në Eredivisie

Loading...

Mesfushori i Ajaxit ka pasur një sezon fantastik në futbollin holandez.

Frenkie De Jong ka qenë truri i mesfushës së Ajaxit në këtë sezon mahnitës, ku skuadra nga Amsterdami ka befasuar të gjithë me paraqitjet e mira.

Përveç që fituan titullin e kampionit dhe Kupën e Holandës, Ajaxi ka luajtur deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, por për fat të keq është eliminuar në sekondat e fundit nga Tottenhami.


De Jong ka zhvilluar sezonin e fundit me Ajaxin, pasi në verë do të transferohet te Barcelona në La Liga.

Burimi

Loading...
SuperDyqani