ZYRTARE: Dëmtim i rëndë, Bajerni humb dy ‘yje’

29
REKLAMA

Thiago Alcantara është dëmtuar në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Anderlechtit të vlefshme për Champions League.

Kujtojmë që Bajerni fitoi me rezultatin 2-1, por ka humbur Thiago Alcantaran dhe Arjen Robben, shkruan SYRI.net.

REKLAMA

Trajneri i skuadrës gjermane, Jupp Heynckes tha se lëndimi i Thiagos është shumë serioz, ndërsa nuk e di ende për atë të Robben.

“Nuk shumë informacion, sepse Thiago është dëmtuar dhe ende nuk e dimë asgjë për Robben. Thiago ka pësuar një dëmtim të rëndë muskulor. Ai do të jetë jashtë për kohë të gjatë, për disa muaj”, tha fillimisht Heynckes për Sport 1.

REKLAMA