Zbulohet i ftuari special i Festivalit të RTSH, artisti italian performon për herë të parë në Shqipëri

19
REKLAMA

Pas dy javësh nis “Festivali i RTSH” në të cilin do të këndojnë jo vetëm konkurrentët, por edhe një i ftuar special. Organizatorët e festivalit kanë zbuluar se në natën e parë do të jetë i ftuar artisti i madh i muzikës italiane Riccardo Cocciante.

Cocciante do të këndojë disa nga hitet e tij më të njohura në shfaqjen live që do transmetohet në RTSH.

REKLAMA

Nata e parë e Festivalit të RTSH do të mbahet në Pallatin e Kongreseve më datat 21, 22 dhe 23 dhjetor./xing.al

REKLAMA