12:15 pm - Saturday March 12, 2016

10 minuta për të fituar virgjërinë!

Kërkojnë të jenë sërish të virgjëra dhe kjo sepse ndihen të detyruara. Edhe pse jetojmë në kohëra moderne duket se mentaliteti i shqiptarëve nuk ka ndryshuar shumë, madje vazhdon të jetë i qartë në drejtim të faktit se vajza para se të martohet duhet të jetë “e paprekur”. Drejtoresha e maternitetit “Koço Gliozheni”, Rubena Moisiu, shpjegon në lidhje me kërkesat e vajzave për të “rifituar” virgjërinë nëpërmjet ndërhyrjeve gjinekologjike. Ndërkohë, edhe gjinekolog të tjerë rrëfejnë rreth fenomenit.

“Nuk do të thotë se janë vetëm vajzat e zonave rurale që e kërkojnë të jenë sërish të virgjëra duke rindërtuar himenin, por edhe vajzat që jetojnë në qytetet e mëdha. Dhe nuk do të thotë se janë vetëm emigrantët, sepse ata emigrantë janë shqiptarë dhe shqiptarë si puna e tyre ka plot”, pohon Rubena Moisiu, duke shtuar se virgjëria akoma konsiderohet në Shqipëri si një vlerë. Por fatkeqësisht duhet pranuar se bashkë me këtë, ka gjithmonë e më shumë kërkesa për riformimin e himenit përpara marrëdhënieve seksuale. Të ndodhur në këto rrethana, gjinekologët theksojnë se janë meshkujt që i kërkojnë medoemos femrat e virgjëra, ndaj dhe ato janë të detyruara t’iu drejtohen mjekëve.

Për sa i takon kësaj ndërhyrjeje doktoreshë Rubena Moisiu shpjegon se nuk do operacion, por mund të bëhet në kushte ambulatore, qoftë në spital, qoftë në ambulancë, sepse është një ndërhyrje që zgjat deri në 10 minuta. Në pjesën më të madhe të rasteve nuk shënohet si statistikë në regjistrat e mjekëve, sepse është ndërhyrje private dhe duan të mbetet sa më e fshehtë. Thjesht e shënojnë si një vizitë gjinekologjike që u krye. Ndërsa për sa i takon arsyeve se përse femrat shkojnë drejt kësaj rruge, doktoresha shpjegon se shoqëria shqiptare është maskiliste. “Mendoj se kjo ka të bëjë ende me mentalitetin e vjetër të shqiptarëve që, kur martohej nusja, e gjithë lagjja duhej të shikonte çarçafin e gjakosur e jo vetëm burri dhe familja e saj. Pra, është problem i komunitetit, sepse duket sikur të gjithë po i vendosin në lojë për shkak se ato e kanë kryer kontaktin e parë dhe, në fund të fundit, meshkujt duan të tregohen si të fortë, por për mua janë më të dobëtit”, pohon Moisiu.

Nuse “me provë”

Por gjinekologët pohojnë se në maternitete shpesh femrat shkojnë edhe për të provuar ndershmërinë e tyre, sepse burrat e tyre nuk janë të bindur. Mjekët tregojnë se meshkujt janë dyshues për virgjërinë e vajzave ne momentin që nuk kanë pasur gjakderdhje gjatë kryerjes së marrëdhënies, edhe pse sipas statistikave 38 për qind e fermave gjatë marrëdhënies së parë nuk kanë gjakderdhje dhe kjo varet nga lloji i himenit.

“Më tepër tek ne paraqiten së bashku me nënat apo një shoqërues të tyre për të pyetur nëse janë apo jo të virgjëra. Normalisht himeni është një cipë e hollë me trashësi 3-4 milimetra, e pasur me vajza gjaku, e cila mbyll hyrjen e vaginës dhe në raportin e parë seksual ky himen prishet. Një pjesë e vajzave drejtohen tek ne të shqetësuara pasi meshkujt kërkojnë patjetër gjakderdhje. Rreth 60% e femrave munden që të kenë gjakderdhje, por në rreth 38 përqind mund të mos ndodhë kjo”, pohojnë gjinekologët.

Marrëdhënie që 13 vjeçe

Në bazë të një studimi të bërë publik nga Instituti i Shëndetit Publik, vajzat shqiptare i fillojnë marrëdhëniet intime që në moshën 13-vjeçare, duke bërë që në këtë mënyrë të ulet ndjeshëm mosha e pjekurisë seksuale përsa i përket kësaj gjinie. Një fenomen që specialistët e shpjegojnë edhe me ndikimin që mund të kenë faktorë të jashtëm apo edhe ambienti shoqëror. Ndërkohë që shqetësim më vete është edhe fakti se në atë moshë s’mund të thuhet se është arritur ende një pjekuri e duhur seksuale, pavarësisht se zhvillimi nuk është i njëjtë për të gjitha femrat. Për më tepër, kryerja e marrëdhënieve seksuale në moshë të vogël është edhe ekspozim përballë sëmundjeve seksualisht të transmetueshme, siç është sida. Gjinekologët pohojnë se në bazë të një studimi që kanë bërë me femrat e paraqitura në maternitet, rezulton se shumica prej tyre raportin e parë seksual e kishin kryer të shtyra nga kurioziteti, të tjera të nxitur nga shokët, ndërsa disa me dëshirën për të treguar se kanë një të dashur. “Është ky kontigjent vajzash të cilat kur vjen momenti për një fejesë, drejtohen tek gjinekologët. Nuk mjafton që një vajzë të paraqitet e virgjër ditën e martesës, sepse tradhtitë mund të jenë të pranishme gjatë jetës. Jeta është e gjatë, ndaj dhe divorcet janë shtruar si shkak i tradhtive bashkëshortore”, pohojnë gjinekologët. / (infoshqip.al)

Filed in: LIFESTYLE

92 Responses to “10 minuta për të fituar virgjërinë!”

 1. noli
  January 31, 2012 at 7:00 am #

  ooo mosni femra mosni se shum gabim e keni operohuni sa te doni mirpo e verteta gjith her del ne shesh,qysh mendoni me u martu me dikan tjeter me genjeshtra kinse kam virgjeri e faktikisht shpell asht mbrenda,po sidoqoft rrena i ka kembet e shkurtera sdihet mirret vesh mbas 20 viteve kjo pun,e do ta shkatrrosh familjen tuaj.po me se miri trego me koh nese asht aj djal debil tmerr mirpo pak me qen njeri si duhet kurr skishna marr ni femer pa virgjeri…

 2. rrezeart
  January 31, 2012 at 10:56 am #

  po si behet kjo si mund ta kerkoj ket mjeke ju lutemi me jepni pergjigje ka ordinanc te veten kjo

  • elhamiu
   February 10, 2012 at 8:37 pm #

   ske nevoj kerkosh emer,, veteme tek gjinokologu kerkon doktorresh femer edhe ,, kjo eshte

 3. January 31, 2012 at 4:13 pm #

  shum keq une jam me mendimin qe nje femer para se te martohet duhet tia bej publike njeriut me te cilin lidh kuror sepse nje genjeshter i ka kembet shum shum te shkurtera dhe do vi nje dite kur do meret vesh dhe pastaj ndodhin vrasjet ne familje me kete mendim jam une ME RESPEKT >bajrami

 4. fatjona
  January 31, 2012 at 6:15 pm #

  late nam me keto comente. si skeni turp mo. ngelet me kohen e kanunit ju. ia ben mire kina qe ua heq qe ne lindje. u bote ju bytha e malokeve me kerkum virgjerine medoemos, se ju jeni te virgjer boll. ikni mbylluni ne ode me keto mendime te palkura. prandaj sju pranon europa ju se jeni 100 vite mbrapa. cdo njeri dashuron ne jete pavaresisht fatkeqesive. e cfare do em thene kjo???? qe ajo femer te vrase veten? nese mua mashkulli me do te virgjer, atehere dhe une e dua ate te virgjer. cdo gje e barabarte.

 5. eglantina
  January 31, 2012 at 7:34 pm #

  un kam qen vete martuar, dhe ne heren epare qe kam kryer mardhenje seksuale nuk kam pasur gjakderdhje, dhe sikur eshte niveli i ulet i mentalitetit te mashkullit shqiptar , gjithmon me thoshte ti nuk ke qen e virgjer (gjoja me shaka).ja pra ne kete rast mashkulli tregohet shum budalla, ati i pelqen me shum qe te mashtrohet nga femra, duke kryer nderhyrje te gjenekologu. por dhe femra duhet te tregohet e sinqert, se nuk zgjat martesa me genjeshtra. per mendimin tim mashkulli duhet ta pranoj nje femer ashtu siq eshte, sepse jan vete meshkujt ata qe i zhgenjejn femrat

 6. Aferdita
  January 31, 2012 at 8:07 pm #

  e pse u dashka femra e virgjer se kuptoj? Kjo gje nuk tregon as qe do te doje me shume, as qe do te rrije besnike asgje prej gjeje eshte thjesht nje fiksim idjot i nje shoqerie te prapambetur. Sjam dakort qe marrdheniet seksuale te filojne qe ne mosha kaq te hershme sic permendet ne artikull 13 apo 14 vjec sepse demton organizmin dhe sjell probleme vecanerisht kur femra deshiron te behet nene. Por ky kusht i meshkujve eshte vertet absurd dhe detyrohen vajzat te torturohen ne kete forme. Vajza nese partneri qe keni zgjedhur deshiron patjeter te jeni te virgjera mos beni gjera jashte vullnetit tuaj thjehst hiqni dore nga ai. Pranojeni veten sic jeni dhe jini krenare per veten tuaj bejeni cdo gje me ndergjegje te plote dhe nese dikush ju dashuron vertet nuk do shohe nese jeni te virgjera apo jo kjo ska pike rendesie por do ju shohe ju si individ. Mendojq e shoqeria jone ka nevoje per shume sensibilizim ne kete pjese sepse i trajtojne ende femrat si objekte pa pasur pike respekti e vleresimi. Turp per te gjithe ata qe sdine cfare eshte nje femer e mbi te gjitha sdine te sillen me te !!!

 7. ela love
  January 31, 2012 at 10:43 pm #

  shume gabim e keni goca …do merni veten ne qafe ..me mire te jesh jo e virgjer edhe te tregosh te vertetten se sa te rikthehesh e virgjer edhe te shendrohesh ne genjeshtare ..kush te do te pranon si je…..

  • dimi
   March 24, 2012 at 12:08 am #

   peri kalbet per nje jave, tash testet po bohen para marteses :P

 8. nora
  January 31, 2012 at 11:19 pm #

  te nderuar, shqiptaart jane njerzit me te kuptushem zemermire e tolerante ne pergjithesi. per kete teme do te doja te thoja qe asnjeri prej juve nuk duron qe kur te martoni.. kujshija shoket ose pamarre parasysh kush me ju than qe eh.. femren tande e kam pas une ja kam ba kshtu jo ashtu..te rrethi jone ndodhe dhe mezi pret me ta gjet ni bisht.. duhet me fol me doren ne zemer per kete teme.. vet jam femer.. nuk jam per krejt meshkujt por smuj me mohu qe smuj me ba gabime.. por mos mendoni qe nje njeri nese te don smunet me ti fal.. veq edhe vergjnitetin me humb gabimin ma tmadh e bon nese e bon te rrejshem.. asht diqka qe ai me tcilen ke pas pun des e se lee pa e permend…ni diqka mos e harro e sinqiritti e kalon qd pengese.. bohu e sinqert hiqju perfitimeve te mjekve se kta e kan buk tgojes..po gjeje gjuhen e prbashket tregoje te verteten.. beso qe ska njeri nkete bot qe sfal.. nese te don.. senqiriteti eshte qeles per luturine tande e jo mjeku

  • NDERIM
   February 15, 2012 at 11:39 pm #

   PAJTOHEM ME TY NORA NE QDO FJAL QE E KE SHENUAR ISHALLA DO ZOTI I KE KETO MEND GJTIHMON

  • dimi
   March 24, 2012 at 12:12 am #

   shume e vertete, nese je e sinqerte nuk ka njeri qe nuk te fal pak me te deshte,ama nese e kupton nje gje qe sja ke thene me goj tande…kurre punte mire ske mi pas

 9. January 31, 2012 at 11:53 pm #

  ooo pleqt naj kan lan kta se skan pas 2 dit shkoll e tana sjan dal kurr pertej shpiav te veta qe me msu diqka se jan tut qe po hupin e plqet e kan lan se ani edhe nese e merr me vergjenitet nese asaj i hyn mendja met tradhtu prap ka me tradhtu ne fund pi bjen si pate si nuk pate vergjenitet osht met me vergjenitet ajo qe gjoja nuk harrohet dashuria e par ne shtrat ihaaaaaa nese te qendron femra besnike ndaj teje nuk miret parasysh vergjeniteti

 10. edi
  February 1, 2012 at 1:29 am #

  me gjith me ka ndodhur qe nje femer donte te me mashtronte ne menyr te till..pa ja kerkuar un si kusht ,ajo perseri dalloesh qe sqe e virgjer dhe e verteta ish qe un u ndava prej saj vetem se ajo me mashtroi.sepse duhet ta din dhe vajzat se disa meshkuj i din sekretet e tyre,po kjo esht na pervoja qe kan pasur shum mardhenie..

 11. Sa.Injorant.qe.jam
  February 1, 2012 at 6:14 am #

  po ashtu esht

 12. Sa.Injorant.qe.jam
  February 1, 2012 at 6:21 am #

  Me falni per injorancen time vajza te mbara,,Une personalisht jam nje mashkull shum ( injorant) qe fatmire3sisht virgjerine e karakterit,,pastaj virgjeria vagi… Virgjeria per nje femer esht dicka e shenjet edhe duhet ta ruaj me fisnikeri,edhe jo tja japi cdo kujt. nje femer qe cvirgjerohet qe ne adoleshenc esht nje femer me nivel teper te ulet me nje karakter te pa pergjegjeshem..kjo vjen si pasoje e familjes edhe shoqeries,,pa lidhje qe e shoqeron. Ndersa bundrat e konsumuara nuk e pelqejne kete tabu pasi nuk ju intereson…Duke pare veten qe kan ngelur vejusha te stazhinuara i drejtohen mjekve ,,duke menduar se mund te (fitojne ) virgjerine,,,ndrkohe qe shpella e dragobis ka marr permasa gjigande,,edhe me nej cip duan te kalojne lumin,,,Sa injorant qe jam edhe une qe mendoj keshtu,,,hm eh mos ma vini re,,

 13. Ermal
  February 1, 2012 at 7:55 am #

  Femra fut shejtanin ne shishe, e jo mo burrin! Por nga ana tjeter po te kishit pak ndergjegje ne vetvete dhe per veten tuaj do tregoheshit te sinqerta! Dhe e verteta eshte se juve ju shkon mendja per te pasur mardhenie rreth 5 here me shume se nje mashkull, dhe kete gje nuk e them un, por jane studime qe jane bere tani kohet e fundit! Virgjeria dhe Dinosauret kane nje te perbashket, ato jane zhdukur te dyja!

 14. emigranti
  February 1, 2012 at 8:19 am #

  tani nje femen qe e provon seksin njehere ajo do e do prap ate kenaqsi,,, eshte sikur te kesh nje gjell te mire nje dit dhe do te duash prap ta hash at gjell,,, dhe puna e seksit ashtu eshte,,, une kam pas nje rast qe kam ken ne lidhje me nje goc, qe u mundoja te jem sa me i hapur me te qe lidhja jon te forcohet,,, po ajo nuk ishte e virgjer me pengoj, po u bera sikur ska problem, ajo u arsyjetonte se kur la shqiperin me ish te dashurin per her te par qe e beri dhe deri sa filluam une dhe ajo lidhje kinse ajo ska patur seks me cuna tjer, su be 2 muaj, takohem me ca cuna dhe une sikur se njof kte gocen e njeri nga ta me tregonte se motren e saj ka pasur te dashur dhe se kjo goca qe ishte me mua e ka ditur dhe prap i kishe pas vajtur kti cunit ke dhoma e tij shum here,,, pastaj cka te mendoj une, kur ajo ka bere ate motres se saj dhe do ndryshoj ajo goc jo, do qihet me cfardo tjeter ne at dit qe e merr malli per te ngrene k,,,,

 15. Albeo
  February 1, 2012 at 4:33 pm #

  Doktoresha e ka permend mentalitetin, mirepo edhe ksaj ia kojka k a r i si shum. Nese e ke marr te shpuar, kurr nuk do tjet vetem e jotja. Pos ne raste te veqanta, mirepo per disa raste qe njof un dhe me ka rastis te kem pervoj me femra te cilat jo qe kan qen te shpuara, por edhe kur jan martuar ato kan vazhduar me te njejtin ritem. Nese mesohet me shum k a r a do tvazhdoj deri sa te vdes. Ket na e kan futur ne kok vet femrat shqiptare duke marr parasysh faktin qe prej kur perfundoi lufta ne kosove, nje numer i madh i femrave sexin e kan marr si sport. Kjo eshte ajo qe i mundon meshkujt. Sipas mendimit tim nese nje femer ka pasur disa dashnor ajo nuk mund te jet e ndershme, edhe ne realitet ashtu eshte, sepse kemi fakte qe na e tregojn ate.

 16. Faton
  February 2, 2012 at 5:12 pm #

  Qika bone me patent se po ju bohet shtrejt meu kep e shkep, se ma femna te paftyr ska pas asnje koh marre bre duhet me ju ardht . Ardita qe te tregoj un pse duhet me kan e virgjer se e din qe osht e pa prekne per orale e anale ska lidhje kjo hiq :P ,per nja e dy e tre apet met halllall po spo dihet ka sa en ditet po i kcejn se po thojn hajt se si nja ma shum si ma pak lidhje ska hiq edhe mashkujt si qet po e shfrytzojn rastin e Femnat ma zi se LOPA

 17. paul
  February 2, 2012 at 5:17 pm #

  po te mos jeni ju femrat kaq kurva o fatjona nk do kishit pas nevoje per gjana tilla ……e malokt te shkerdhefshin nanen e robt se shko ti tu ba orgji e tapo te marrin te tjert x shpi…

 18. February 2, 2012 at 5:26 pm #

  Une jam 14 vjece e kam prish virgjenitetin tim me vetveten time ? Me kuptoni dhe kjo me dhemb shum :S

  • Aldo
   February 15, 2012 at 11:49 pm #

   O une.je akoma e virgjer nqs nuk ke kryer mardhenie respekte

 19. blerant
  February 2, 2012 at 5:29 pm #

  oj fatjona oj budallic …se vec kafsht skan rend ne mardhenie seksuale ….cka din ti per jeten seksuale ….a te duket mire evropa a …krej te shkatrum krejt jeten ne droge prostitucion , alkohol ….a te duket interesant jeta e atynve a ….shko ik se ti sje as per gjubre …se meriton ti respektin si femer ….

 20. linda
  February 2, 2012 at 5:49 pm #

  ts ts ts se ne cfare gjendje jemi oooo shqiptar!!!! kush iu garanton juve qe femra e virgjer do te jete besnike gjate tere jetes? kush iu garanton qe nje femer e virgjer do te jete edhe nje bashkeshorte e mire? kush iu garanton qe nje femer e virgjer nuk do te ua shenderroj jeten ne nje FERR???!!!? aman o Zot, edukohuni ashtu siq duhet, vleresojeni femren per personalitetin qe e ka, per dashurine qe ajo eshte e gatshme te ua dhuroje e jo per nje cipe te mallkuar!!!

 21. linda
  February 2, 2012 at 5:51 pm #

  Harrova ta them se meshkujt e MERITOJNE te genjehen pasi qe nga injoranca e tyre kaq e thelle nuk i lene rruge tjeter femrave….sidoqofte vajza mos e beni ate gabim, ai mashkull qe iu vleron vetem ne baze te virgjerise tuaj nuk iu meriton te iu kete ne krahe.

 22. albani
  February 2, 2012 at 6:06 pm #

  Un jam i mendimit se mashkulli i cili eshte i virgjer ka te drejte te kerkoje qe gruaja e tij e ardhshme te jete e virgjer, ndersa ai mashkull i cili nuk eshte vete i virgjer nuk ka asnje arsye qe te kerkoje virgjerine e gruas se tij.Pra i virgjeri me te virgjeren dhe kurvari me kurvaren.

 23. v
  February 2, 2012 at 6:30 pm #

  dikur ishte ndryshe cdo gje e sinqerte; E VIRGJERA E VIRGJERE DHE JO E VIRGJERA JO E VIRGJER. Ndersa tani ne keto vite me kesi teknologjish mjeksore per te fitu ndershmerine as kur ke te virgjer ne dore mos beso se ajo eshte e virgjer sepse mbase e ka bere te mjeku. Kjo gje duhet te ndeshkohet dhe duhet te ndalohet sepse CENON TE DREJTAT E AUTORIT (ZOTIT DHE VEPRES SE TIJ PER TE DALLUAR TE PASTREN NGA E JOEPASTRA). qka nuk po bejne te deshtuarit me gezon vetem fakti se vetem ne parajse dhe ferr nuk do mund njeriu ti fut duart e perlyera me pune fallce te te gjitha natyrave! Virgjeresha per te virgjer, vejani per vejushe! I ndershmi moralsiht per te ndershmen moralisht! Zbatoni formulen e suksesit te shkruar ne KRIJUESI JUAJ, sdo keni nevoje per vepra kriminale, as te dhunoni as te bieni pre e epsheve sporadike me personin e gabuar! E po nese ndoshin le te zbardhet rasti ishe viktime apo ishe mekatare vullnetare! Nese ishe viktime le te zihen ata pisa e nese ishe fajtore vet le te ulet koka me mire qe ne fillim se kur tu ka kru heret qeshtu ja fut edhe djalit te ndershem! E mjer per ato familje qe fusin ne shpija t veta PSEUDOVIRGJERI se ajo do ta marr ftyren nje kohe tjeter perseri e ndoshta edhe me kusheri! Prandaj ketu qendron esenca ASGJE NUK ESHTE SI VLERAT E VERTETA TE DHURUARA NGA I GJITHFUQISHME ZOTI YNE.Te ruhet morali te respektohet morali dhe askush ne bote nuk ka te drejte te te diskriminoje per keto qe dhuroi i madhi Zot! Qytetrimet vijn e shkojne por vlerat e moralit jesin dhe mbesin pergjithmone VLERA!

 24. Dorian
  February 10, 2012 at 8:23 pm #

  edhe qikjo ju ka met pa e bo edhe qinja nonen ma iqnu kat sillni edhe n`martes e virgjer me dal – zoti ka me ju vra be py :@ . rruspa .

 25. rezart
  February 10, 2012 at 8:23 pm #

  ej po ca po thoni se lat nam…o goca po kur te beheni mama vet ju pelqen ta shikoni gocen me nje mashkull per cdo muaj te vitit???

 26. elhamiu
  February 10, 2012 at 8:41 pm #

  oooooooooooooooooooooooo gjithetttttttttttttttttttt

  skan faj femrat se duhet krijuar familje kan obligim ndaj zoti ,,, skan faj ato se na meshkujt ja prishim virgjin po te thoshim ne duam gruan te virgjer at her sduhet prish asnji femer pa martuar ,,,, a mendoni vallla qe kem motra gjithet a dojm ne ket jo ,,,

  at her spo flas me shummm,,,

  femrav do i thojaaaaaaaa oooooooo beni qejfff sa te mundeni 1 dit para marteses ikni veni virgjin thuani budallas jam virgjer me prish bej qarqafin gjak thuaj botes qe mora nje te virgjer .. ahahahha “me pervoj” hahaha

  ahhahahahhahahaha

  spo flass

 27. besart
  February 10, 2012 at 8:45 pm #

  a nanen e ati budalles qi e merr tq…… pe paramenoj kur te she aj jarani me to qi ja ka hup thot vet me veti e ju kallxon shokve tjer qe ky klloshari qi ja kum hup virgjinitetin grus tina ahahah

 28. Rona
  February 10, 2012 at 8:47 pm #

  hey o ju meshkujt e qart ju po qiheni ne ter qyshet e po lypni femer vergjne!!
  qaj qe lyp femer vergjine aj ma i vlliqti esht!!
  tulifar both palani kishe po lypi femer vergjine!oj zot un me marr shqiptar kurr e per jet
  ma mir rri pa martu se me marr shqiptar ikk se tug pom vjen!!
  pe sho neper mbelledhime te martum ka 6 a 7 fmi ne shpi tu nguc femrat tjera tu i tradhtu grat !e ktu po lypi vergjine zhuganat!

  • NDERIM
   February 15, 2012 at 11:36 pm #

   E NDERUAR RONa shum gabim je e nderuar siq je ka thua se ne meshkujt neper qoshei shekrdhejm femrat e me ka 5 a 6 femine shtepi edhe i ngucmi femrat mos thuaj vetem djemt e nderuar se ka edhe prej femrav nona e 5 a 6 femive qe del e shkerdhehet me 100 tjer neper qoshe e ti qe smartohesh me nje shqipetar ai eshte probem i joti e mos ofendo vetem djemt se ka edhe prej djemve qe an tradhtar po ka edhe prej femratv sidomos kohen e fundit te them te drejten me shum FEMRAT e kan tradhtin ne shpirt qe askund ne bot femrat nuk bojn sikurse shqiptarkat e sodit qe me ni mbushje 5 euro del e shkerdhen ni femer qe kjo askund ne bot nuk eshte perveq se te ne shqiptaret qe ndodhin keto gjera qe eshte turp per neve , E deshta te lidhem te virgjiniteti pak virgjiniteti te ni femer nuk eshte asgje nese ka gabuar edhe nuk ka fjetuar me shum meshkuj e asaj i falet virgjiniteti sepse qdo njeri gabon si femrat si meshkujt .

 29. ncncncncn
  February 10, 2012 at 8:50 pm #

  hej ka njerz qe tpranojn edhe pa virgjinitet se dikush nuk kqyr virgjinitetin po shikon a esht i lumtur me at femer a aii EDI qe tha jam nda veq se me ka genjy ti EDI me vjen keq por po genjen se ti ma shum ke treguu se une kishe me pervoj a diqka e kam marrr vesh po a e din edi tii see femra e ka shti dreqin ne gott e spo munet tyy lej foret se të paska lë ajo tyy me fal skam asgjë personale me ty por mendoj keshtu asht

 30. Babloki
  February 15, 2012 at 11:35 pm #

  Hey njerz mos e mohoni te drejten e femres se ka te drejt te ben qka te don me trupin e saj mirpo kur eshte Pytje virgjerija E di te gjithve nai ka endja po dhe tani qenka mundesia , Nje dashuri e paster nuk Don te thot virgjerija Mund te jet e virgjer por te ket be gjithqka tjeter mund te ket be seks, anal apo gojor apo Mund te ket shfrytezu trupine saj maksimum ne tjerat aspekte e keshtu Dashuria nuk eshte kurorzim i vergjeris te jet dashuri e sinqert ne momentin qe vendoset Besnikeria e sdon te thot qe duhet te jet virgjerija po sdii ketu ka shum mendime un E them ket Mendim..!

 31. mmmm
  February 15, 2012 at 11:38 pm #

  virgjeria eshte koncept barbar ,taleban

 32. Erdha une
  February 15, 2012 at 11:39 pm #

  Hey o shqiptar une per vete nuk e marr femnen e zhvirgjerume ce kur te dal neses e pasneser ne rruge te ma shai tjetri ne krah jo te thote e kam pas une i kam ba kta i kam ba ata ….

 33. erlinda
  February 15, 2012 at 11:42 pm #

  un kisha mej sygjeru te gjitha gocat njekosisht edhe qunat te bejn sex e te harrojn virgjinitetin dikur as vergjiniteti ska rensi ne rini jan ato knaqsit un ju sygjeroj ne nga mosha 15 vjeqare te filloni me sex .. kshtu qe ju uroj sa ma shum sex linda .

 34. RENEA
  February 15, 2012 at 11:43 pm #

  o fatjona po kurva kurv ngelet kush e di sa vet te kan q… ty moj kurve dhe bo si e ndershme ne sy te djemve se kshu bejne femrat

 35. ai cuni
  February 15, 2012 at 11:45 pm #

  po ca thoni me cuna po kto goca qe jemi tu q…neve ku do i cojm ca do bohet me kto qe na i dokeni te virgjera ju …meqe i dokeni kshtu filloni q…njoni tjerin e mos i prekni femrat qe te merri gjith secili nga nji te virgjer….per menimin tim boni qejf o goca e ju cuna mos shifni as virgeri e asigjo shijojini ato momente e ato caste e mos e vrisni menjen

 36. mir kush eka provu me rrena mu maru.
  February 16, 2012 at 10:13 pm #

  gja mate te mir se me trgu te verteten ska se me te gjepure rren veten,aj si te don sado te si mos te jesh e rregullt ose e virgjer dote kuptoje e dote marre po nji e gjepun sdo ta flte kush per kollaj,se pse ti po e gejen ate dy her e po don tia futesh per budall,kush rren thojn rren veten,e verteta gjithmon djek por je ipaster.vaza menonu mir para se me gabu,jo per burrat por per veti,

 37. isigurti
  February 16, 2012 at 10:56 pm #

  vergjerija qe ka lan zoti eshte tjeter tjeter eshte ajo qe qepet ka tjeter gjakderdhje me tjeter ngjyar aok

 38. erald
  February 16, 2012 at 11:07 pm #

  sex is like playing tennis.. so it doesnt matter
  tgjith dun me pas kurva per ti q. edhe kur vje puna per tu martu nusja duhet te jet patjeter e vrigjer … sma ha mendja se do ken ngel femra te vrigjera kur tvi koha per tu martu…

 39. albi
  February 16, 2012 at 11:10 pm #

  pershendetje

  si duket me ket tem jemi larg ne ndaj europes mirpo deshta me shtu diqka lidhje me at qka e tha Nora me heret ..
  mbasi te gjith edim pak a shum qfar mentaliteti jemi ateher pse veprojm ne ket menyr pra femra pse e jep virgjenitetin kur e din ne qfar rrethi jeton ateher le ta ben kusht deri sa te martohet let jet ashtu siq zoti eka fal…
  e dyta ajo femer qe ben sex ne mosh te re dihet qka e pret praa nuk besoj qe do jet e morashme ter jeten pse,sepse ndalu dhe mendo kur ne at mosh filon te bej sex pr me von qka pritet prej saj .keshtu qe kini kujdes femra te ndershme mos bini ne kurth e ruani at me te shtrjeten qe ekeni dmth te ne shqiptart apo heheh virgjerin..me respekt albi..

  • deli
   February 17, 2012 at 1:46 pm #

   sdini kurgjo ju mare pshurrni qaty

 40. direkt
  February 16, 2012 at 11:14 pm #

  Jom plotesisht kunder qe ni femen me pas marrdhanie para se te martohet,ajo duhet me e rujt virgjerine e vet vetem per burrin e saj e jo te behet “humanitare” e me ja dhene krejtve p…
  Edhe keto cikat qe po shkrujne ska lidhje a je e virgjer me rendesi qe te shikon karakterin dhe te do– Ja pergjigja: burri e shikon me ni sy krejt tjeter kur gruaja e tij eshte e virgjer, E nese e merr gruan jo te virgjer, do ti vij dita qe do te tallet me te per kete dhe pse jo edhe te ndahet nga ajo.
  Ruani virgjerine oj goca,respektoni Krijuesin qe ju beri ne formen me te mire dhe ju dalloi nga gjitha qeniet tjera.

 41. e sinqerta
  February 17, 2012 at 10:14 pm #

  definitivisht ka femra te cilat munden me gabu edhe kjo osht krejt normale amo tverteten duhet me tregu,se nese osht njeri qe meriton me fal patjeter qe falet kuptohet qe me kushtin mos me perserit gabimin.amo sa i perket asaj me shku te mjeku me bo dallavere ju lutna jeni shum gabim se mas pari po barazohni me neve qe dim te jem shum te kujdesshme.nuk e kom fjalen per tgjitha por veq per ato qe nuk lojn tzez pa bo edhe nfund shtiren te pasterta.femer jom edhe vet edhe e di qe femra patjeter duhet te jet e morlashme pavarsisht a osht burri njojt a jo se mas pari femra osht shtylla kryesore e familjes,ajo e edukon fmin.jom e bindur qe ne 90% te rasteve fmija e sidomos femrat behen si nena.kshtuqe nese ja doni tmiren vetes ma mir me thon te verteten se e verteta gjen falje e mirkuptim a rrena nuk gjon shpetim…respekt per tgjith e mfalni nese e preka najkon me fjal po osht thjesht ajo qe mendoj un…

  • hiri
   February 18, 2012 at 7:10 am #

   krejt ekeni gabim qka keni shkru deri me tasht se separi duhet me menu qfar njeri je vet me qfar lloj njerz rrin dhe,1 nese je me nivel te njerzve te ulet ateher nuk ban me marr , 2 nese je me ata te lartin pa problem ban me marr.1sepse ajo qysh jakaba te parit edhe makeq taban ty..2 ajo nuk ndahet per arsye te kota nga ipari dhe nuk ke problem me te.

 42. ana
  February 20, 2012 at 1:23 am #

  sa mbrapa botes qe jane burrat shqipetare .ata kurre nuk do ndryshojne tamam si arrabet ne boten e trete .jetojne mbrapa botes prandaj edhe evropa nuk na do se na konsideroon me vendet arabe .onjerez shikoni perendimin ku njerezit jetojne ne barazi si vajzat dhe cunat ne kete jete kane te drejte te jetojne te lire te njohin njeri tjetrin a pershtaten se jeta eshte e gjate dhe nj
  e zgjedhje e gabuar mund te shkaterroj jeten .

  • ola
   February 27, 2012 at 11:44 pm #

   epo femra nk è objekt seksual qe t’ja bej qefin mashkullit! E dua dike e dua per ate qe è! Ne mashkulli nk di ta bej 1femer per vete e mendon qe ajo mendon akoma per ishin,pune per ju..1femer si e virgjer si e pavirgjer mund tju tradhetoj kur t doje. Madje ajo e virgjera,me heren e pare. Se akoma nk ka kuptuar se c’kerkon n jeten e asaj. Gjeja me e gabuar qe t besh keto nderhyrje e t mohosh veten tende! Sikur ke vrare,ke prere. Po kush jeni ju qe duhet t paragjykoni? Epo trimeria nk duket ta besh nje femer t gjakoset,por t jete e lumtur. T vjen turp t kthehesh n Shq se akoma fliten t tilla gjera,n vend t flitet per prb e vendit!

 43. Geisha
  February 27, 2012 at 9:19 pm #

  Lat Nam !

 44. Dark Boss
  March 7, 2012 at 10:30 pm #

  Po ne shqipetaret jemi te mprapa mbetur per at arsye nuk ecim ruges perpara
  un si kengetar raper pseodenimi dark boss jam nga kosova rahovec
  per mu kjo gje eshte e thjesht edhe pse kam jetuar pak jasht venit ton
  virgjiniteti eshte gje e thjesht per mu un e at vajz qe e du nuk ka arsye tek un te jet e virgjer nese ka bere dashni me 1 te dashun qe ka pas se normal dihet qe femna mashtrohet e masanej pendohet si un kshtu qe kam bere dej nket moment me femna tjera edhe prej atij momenti qe mvjen dita mu dashuru me ni vajz e masanej dihet edhe pse nuk oo e virgjer sprish pun veq dije qe duhesh me dit me majt e me bo per veti vjen dita fejeses marteses etj po nejse me shqiptarin kur skem me perparu veq kshtu vazhdoni

 45. Fatlum
  March 17, 2012 at 7:05 pm #

  hahahahahha msoni msoni haha sen sish ktu sen si keni msu,,veq une si mos te jet femra e Virgjer ke pale kush ke se marr,amo varet qysh o situata se nese ka gabu naj sen eh jan do sene aty.

 46. mili
  March 23, 2012 at 9:07 pm #

  hahahahahahaha kush do me prish virgjin drejtoni te AGA hahahaha

 47. kajtaz
  March 23, 2012 at 9:08 pm #

  krejt kurva jan ato qe ja japin xhdokujt,,,,bile edhe pa mos ja lip ta japin, virgjiniteti eshte me rendesi..

 48. dani
  March 23, 2012 at 9:17 pm #

  femer pa virgjinitet = prezervativ

 49. shkodran
  March 23, 2012 at 9:19 pm #

  oj ana ti e paske marr si afer zemres pak po ti me trego nese une ti jap ni pal kpuc te vjetra ty masi qe i kam perdor une a i perdor edhe ti si mu kan te reja a?? qashtu asht edhe femra pa virgjinitet ajo masi ja ka kajt me ba ma heret at pun edhe ne ta vazhdon qysh ja ka qit terezin se ni femer te shfrytzune se merr kerkush ashtu mendoj une!!!

 50. Ilir-Koss
  March 23, 2012 at 9:26 pm #

  Barazia gjinore duhet te jete e drejte si per mashkull edhe per femer…….mashkulli qe don femer te virgjer edhe aj duhet te jete i paster me vepra te veta……ashtu edhe per femren vlen

 51. sejhan
  March 23, 2012 at 9:27 pm #

  Valla se di per juve ne shqipri po me anen kosovare jam ka foli me ba mos me kan me virgjin t vrasin qaty per qaty nuk e zgati sepse edhe me fe asht e ndaluar me shnderu familjen tane me ja hup ftyren e babes ton me prish virgjinitetin por pram kerkoj falje ndoshta kom ofendu dishka ama shka asht me ligj edhe me drejtsi qaoo

 52. opss
  March 23, 2012 at 9:27 pm #

  Si i kerkojn djemt vajzat e virgjera kur djemt jan ata qe jau matin virgjerin vajzave dhe i lejn,per te qen vajzat e virgjera djemt sduhet te flejn me asnje vajz deri kur te martohen un vet jam mashkull vec kjo sesht aspak e drejt qe behet me femrat

 53. arditi
  March 23, 2012 at 9:32 pm #

  ok une them se virgjeria duhet jo per gje tjeter po per faktin se kur te martohet ajo i tregon burrit te vet qe nuk ka qene rugace,e dyta perderisa ZOTI e ka kriju femren ne ate menyre nuk e ka kriju kot .persa i perket martesave ne moshe te re kjo nuk me pelqen se ato nuk kane aftesine e duhur per te menduar dhe arsyetuar gje e cila eshte e domosdoshmd ne nje cift,dhe ne moshen 13-14 vjec ato akoma shohin tring tringun dhe beng bengun dmth kukulla.

 54. faca
  March 23, 2012 at 10:05 pm #

  per mua aiq egenjen nuk ak vler ose ajo vajz qe e mohonq eka ber gabime en jet dhe mundohet t ejet e paster nese ka ber gabime duhet ti tregoj ne fillim e nes ejo jo per shkak qe nese i tregona ti personi nese deshiron ai ta ket ate aj do t afal po nese ajo do t ejeet besnike ndaj ti ama per mu nje femer qe sesht vergjer nuk ka vler kur pshm une nuk muj em pranu ni femer qe e ka prekur dora e tjeter kujt sepse ajo vajz qe e ka ber at gje me apr me tjeter kon mund t abej serisht me te edhe pse esht me ty edhe pse disa femra q ekishin komentuar ma nalt qe folshin gjera t ekota q enje mashkull mund ta fal nese ajo sesht vergjer per shkak dashnis nuk pajtona me to sepse ajo pun varet prej njerzve te ndryshme nuk jan t egjith t enjet ka t emri dhe te kqi e pshm nje djal i ndershem nuk mun ta marr nje kurv sepse nje femer e bon em 10 e thet veq me naj kshtu qe femra dueht t ejet e sinqert duhet te di qka t eveproj jo veq ti pranoj t egjitha kerkesat sppse pendohet ma von me emira esht ta bej me at person pasi t emartohet do t ejet me e sigurt edhe nes edo t endaheshin pas martese te gjith do t akuptonion em let edhe do te munt ti ja fal shum kushi me falni nes edikon elendova po kshtu esht raliteti ama nuk esht gje e mir nese i besoni shum vajzave ajoq egabon nje her mund t egaboj shum her nuk duhet te gabuar ne gjera qe mund te shkatrrojn jeten femra nese ska vergj… nuk ka vler femra duhet t ejet besnike edhe e thjesht jo kurv sepse ajo vetem do ti boj vetit pun me para

 55. faca
  March 23, 2012 at 10:15 pm #

  edhe diqka nese nje femer esht virgjer burri do t adoj shum ma shum dhe de t eket gjithmon respet per to dhe nuk mund t eket asgje kunder saj sepse jeta esht e gjat mundt te ket mos marrveshje dhe te grindet dhe nje mashkull muntd tja permen asaj ter jeten sepse ajo ska qen vergjer kshtu qe ju lus vajza kujdes seksi nuk esht gjithqka femra esht shtylla krysore e famuiljes ajo femer qe ka vetem nje njeri ajo esht e ndershme mos besoni ne mej gjdo kush i pagun ne diten e gjykimit rrena paguhet shum shtrejt me mir e verteta sa do t ejet e hidhur

 56. festim
  March 23, 2012 at 10:32 pm #

  kjo nuk ka lidhje a esht fenra virgjine mu nuk um intereson po femrat dueht te tregojn te verteten personit qe e don mua me ka ndodhur qe femra ime nuk ka qen virgjine po ajo me ka treguar edhe un e kam kuptuar po femrat duet te jen te sinqerta jo te genjejn

 57. jola
  March 23, 2012 at 11:01 pm #

  un jam dakord me fatjonen sepse gjdo njeri mund te dashuroj…edhe mund te gaboj..sepse zhgenjehet nga nje mashkull..por kjo nuk do thot se ajonuk do perfundoj mè me asnje mashkull sepse ajo nuk esht e virgjer..jeta vazhdon nuk ka rendesi e shkuara ne jet por e tashmja dhe e ardhmja..qe ajo mos te gaboj kur te jet me ate person qe ta doje e ti rrije besinke..ndaj quna mos rrini me mentalitetin e para 100 viteve po dashuroni dhe rrespektoni te tashmen dhe te ardhmen jo te kaluaren…po kerkojm te ecim para ne jet qe te jemi dikushi jo te rrim pas me mentalitete te shpifura…

 58. March 23, 2012 at 11:04 pm #

  :)

 59. `ivani
  March 23, 2012 at 11:08 pm #

  nji goce e bukur dashuronte nji djale i cili i luteshe qe kjo goca mos tja prishte qefin per te bere seks por kjo nuk e linte mbas shume perpjekjesh djali ja mbushi mendjen dhe si perfundim …e prishi gocen, po me e keqja ishte se ai mbasi e prishi i tha qe une nuk te dua largohu …..qahu goca., se le djali qe e braktisi por dhe kishte frike se nuk do martoheshe ……kaloi nje kohe dhe vajzen e kerkoj nje djale per grua ,,,atehere goca i tregoi te verteten te jemes …se une nuk jam e virgjer,por mamaja i thote ti mos u merzit se te nxjer mamaja nga ky siklet……..erdhi dita e dasmes …para se te shkonte tek burri mamaja e porosit qe te mari me vehte nje kumbell …..kur te beje per here te pare seks me burrin ti mundohu ti shtrengosh shalet ai do japi sa do japi dhe do prishet..mbas nje pushimi te shkurter ai do e mari seriozisht kontaktin e dyte kur ti ke futue ne vagine kumbullen dhe kur ai te futi penisin do ti preki koka tek kumbulla dhe keshtu ti me nje fare menyre mbasi ai ka derdhur dhe baterite e dyta…do heqish kumbullen dhe do shtypish gjakun qe ta kam dhene me vehte per ta hedhur ne carcafin dhe keshtu te keqen mami ti je e pa prekur fare…..te gjitha sa i tha e jema goca i zbatoj dhe doli nata e pare e marteses shkelqyer ……por goca kur u ngrit ne mengjez pa se nuk ishte kumbulla se e kish ngrene i shoqi …dhe qe bere merak se mos i ngjiste gje…..dhe punen e pare qe beri vu ne dijeni mamane e saj,por ajo i tha duke qeshur ti bija ime mos u merzit se …..ytate ka ngrene mollen dhe se gjeti gje dhe jo ai joti qe hangeri kumbullen……….tek nji vajze qe gabon nji here dhe bahet pishman sinqerish i falet por po te kete shku me shum veta ajo duhet largu dhe nga njerzia se eshte kafshe po dhe mashkulli te njejten denim …por jo me shku tek doktori me u qep gjoja se je e virgjer se nuk eshte kafshe ai qe do te mari…apo si kane mesuar horlleqet qe kur jane 10-12 vjec………

 60. March 23, 2012 at 11:11 pm #

  Une jjam nje vajze shum e sinqert, bera 18 vite dhee takova nje djal u dukte shum i sinqert mu dukejj sii tipi im fillova lidhjen me ttë dhe shkoi nje kohe shume e shkurter me beri nje pyetje a je e virgjer? ju pergjigja me gjith zemren po, pa prit mas me thaa qe duhett te jem vetem e tij, me tha duhet ta humb ty virgjinitetinn qe te mebetesh vetem e imja nuk pranova, po me thoshtee se me ddon se nuk do te nderroj me asnje tjeter dhee pastaj i besova vendosa te jem vetem e tij u bera e tij dhe shkojii nje kohe shume e shkurter me tha se kam nje tjeter dhe sdua te jem me tyy tentova te vetvritem por zoti nuk deshii te me merrtte nuk deshi ta merrte nje njeri siq jam un e sinqert zemergjer , qka i thojn kesajj kur nje vajz ne jeten e saj e ka vetem njee mashkull e aj ta humb virgjinitetiin dhe nuk i dhimbem fare, djemt jan mashtrues por nuk jan te gjith te njejt po dashtii zotii me leshojj njee engjull nje mashkull qe me morii pa virgjinitet tani jam e martuar dhe jam shum e lumut FALEMINDERIT ZOT djemtt kujddess:$

 61. Haha
  March 23, 2012 at 11:36 pm #

  Per krejt ato qe jan me partneren e tyre dyshim kjo esht e vertet Uji i Vluar dhe aj avulli qe del prej ujit te vluar te shkon 5 minuta edhe ajo qe esht me virgjeritet fals nket menyr do e diktoni 5 minuta me avullin dhe u kry ki muabet e shifni edhe vet qe ka reagim 100%

 62. detiiiii
  March 23, 2012 at 11:40 pm #

  Pershendetje per te gjithe dua te them se nga kjo qe sa po lexova nuk me pelqeu aspak sepse une jam kunder qepjes se himenit eshte nje at kriminal dhe i pafaleshem.Meqe jemi ktu dua te ju bej apel te gjitha gocave te mos bejen nje gabim te till sepse eshte gjeja me e ulet qe mund ta bejen,femrat dhe ju them vlersoni veteveten e juaja panvarssisht te gjithave mos e ulni asnjeher sepse nuk ja vlen mashkulli qe te don ai te don ty dhe personalitetin e karakterin tende jo 3 apo 4 milimentra viza gjaku ket ta keni te qart, duhet te tregoheni sa me te sinqerta sepse vetem me sinqeritet fitoni gjithmon.Ndersa per disa nga meshkujt ktu dhe ku do jan qe kan kerkuar virgjerin edhe pse nuk e din se cfar kuptimi ka prap e kerkojn,por une mendoj se kerkojn kategoria e meshkujve te cilet kan mar dikur dhe jetojn per tjret e jo per vete e kjo eshte gabimi sepse femrat nuk i moren njera tjetres virgjerin por meshkujt ishin ata qe i moren dhe per ket nuk eshte fajotre femra por mashkulli dhe kur merr nje duhet te kuptosh se dy nuk te takojn keshtu qe,une ju them kerkoni karakterin personalitetin,sinqeritetin,sjellejen e femres e jo 3 apo 4 milimetra viza gjaku sepse do beni gabimin me te madh sepse nje femer qe ben ket gabim per ta qepur une ju them meshkujve qe te ajo nuk je as i pari po sje as i fundit prandaj te pakten krenohu qe je i fundit dhe ska mbrapa teje sepse nje mashkull i menqur krenohet mbrapa e jo para.

 63. amarildo
  March 23, 2012 at 11:48 pm #

  hahahahahahaha nuk na do evropa se i duam femrt e virgjera! e kush eshte evropa qe duhet te jete me e mire se ne ne keto ceshtje?! ju pelqen apo jo femrave ,kur martohet dikush do e donte te virgjer femren,lexuam diku se ajo evropa e perparuar e paguan virgjerine e nje femre deri ne mbi 1 milion sterlina.ne qe nuk e paguajme fare del se jemi me te perparuar ..hahahaha …shaka bej :D

 64. Gani
  March 23, 2012 at 11:54 pm #

  Gjithmon Shqiptaret kan nje mentalitet te dobt , ka dashuri te lloj llojshme por dashurija e sinqert , opa e vertet nuk e kerkon te jet nje Vajz virgjine as qe duhet pytur se qfar fatkersija ka pasur . Por vetem ta duan njeri tjetrin me dashuri te sinqert .

 65. emin
  March 24, 2012 at 12:01 am #

  po ngareni ne scilin mashkush peer sex e tona jo aj spom mer ki spom mer sat doje net boje opercon se ka varianta qe dallohet edhe shum let

 66. dimi
  March 24, 2012 at 12:06 am #

  si zakonisht nje femer ose nuk e ka bere me askend ose e ka bere me shume persona,
  eshte fakt…keto quhen hidden bitches

 67. big boss
  March 24, 2012 at 12:06 am #

  hahhaha po me vjen me kesh me do komente qa po lexoi qe kan shkru do na kurr skemi me hec perpara ahhahahha vajzat nuk duhet me hup vergjinitetin se kerkush nuk e merr ahahha asaj po ja kana me ba mardhanje me 1 apo 2 a 3 a 4
  e tani ???? kur po e kam zori me u martu po shkon e po hyn ne operim jo oj vajza ashtu nuk ben duesh em rujt vergjinitetin ajo esht nderi yt edhe i gjith familjes tane se jo valla une po besj sex me 100 e tani po te marr per me qu jet me ty ncuk pershendetje ciaooooooooooooo

 68. dani
  March 24, 2012 at 1:43 am #

  o femna pa virgjinitet si makina me kilometra t’kalume….453 232 (edhe pak bllokon) hahahhahahaha
  kurse virgjirsha si me ble naj makin prej ne sallon ..0000000km

 69. din
  March 24, 2012 at 3:34 am #

  Kur u bete ju femrat shqipetare. Femra te virgjera ka dhe ne USA dhe ato qe jane virgjeresha ketu nuk genjejne si puna juaj

 70. shabani.sh
  March 24, 2012 at 5:59 pm #

  o ju rini me falni qe ndoshta dikun do ta teproj e dikun do ta ndreqi po prap se prap podumethan diqka.” ska dyshim se i ndershmi dote martohet me te ndershmen dhe laviri me laviren ”kjo eshte argumentuar nga ana e Allahut,
  Nga kjo uune jam konkuluzen se nese ti djal;i mir ke marr virgjerin e ndonje femre ska dyshim qe ke me marr gruan jote virgjer ,dhe ty femer nese ke humbur ndrin tend ska dyshim qe ke me marr burrin te pa ndershem

 71. tetova
  March 24, 2012 at 7:18 pm #

  fute ne uje te ngroht,10 minuta para mardhenieve,edhe e sheh virgjinitetin e saj,kur t baet tunel nga uji ngroht

 72. March 24, 2012 at 8:57 pm #

  te gjith ata qe po thojnq e esht nermale nes eni femer nuk ak vergjeritet dhe mund te martohet let em gjdo njeri pa ber asnje pytje spse nese ak dashni ska pse behet ajo pytje une i thon le t eshkojn en 3 se ajo esht genjeshter ata qe thana tyne ju paska ngul qata ste koka gje per ta femr ame vergjeritet ka vler shum esht dhurata me e mir per nje mashkull me falni nese e lendova naj kon qao qao

 73. maksimiljano
  March 24, 2012 at 10:10 pm #

  o goca te pavirgjera n.q.s nje goce e ka bere me me shume se nje person athere ajo quhet kurve por n.q.s nje mashkull injorant budalla dhe trap e ka genjyer zoti duhet ta beje nje perjashtim

 74. muzo
  March 25, 2012 at 12:45 am #

  Pershendetje per te gjith sa i perket temes se vergjinitetit
  un kisha shpreh nje mendim tim personal…. po ju kisha lut merni me serzitet ket mendimin tim se kam pa shum edhe kam nije shum se kjo te ne shqiptaret eshte dikuri e duhur..
  NJE FEMER CKA KA E KA HUMB VERGJININ ATE PERSON E KA DESHT EDHE JA KA DHAN E KA LEJU ME PROVU SEXIN ME HUMB VERGJININ EDHE PASTAJ NORMAL SE DOTE KET MARDHENJE TE SHUMTA NE SEX..
  EDHE NORMAL SE FEMRAT JESIN TE DEMTUME EDHE KOHA VIN PER MARTES EDHE BAJN VERGJIN ARTFICIJALE AMA KJO ME GJEN PAK MESHKUJ I DITUR PER SES E DIKTON MINJHER
  EDHE KET DINE SE NJE FEMER A SHIJON ME NJE MASHKULL SEXIN E FILLON TE DYTIN SKA SHANC MOS TET TRATHTOJE NE JET KET PO E THEM SE KAM PARE SHUM ME RESPEKT…

 75. andi
  March 26, 2012 at 6:28 pm #

  ik se lat nam mo me gjith te virdhera me mir te jet e cvirgjeruar se sa ta maresh te virgjer dhe mos te dish se kush e ka radhen gjithcka ndoth ne mardheniet e komonikimit dhe jo te sexyt o njers po jetojm ne vitin 2012 dhe jo ne vitet 40

 76. ???
  March 26, 2012 at 6:45 pm #

  puna ma e mir per ju goca eshte qe mos me be deri sa te martohuni keshtu qe nuk do jeni te detyruar te genjeni apo te gjendeni ne situata te pa lakmueshm….

 77. london boy
  March 26, 2012 at 11:57 pm #

  Pershendetje te gjithve pa dallim ….Veri , e Jug …. Se Shqiperia eshte nje dhe me Kosoven e nuk eshte e ndar ne Malok e Laluca si na quajn ne te jugut ata te veriut…
  Dua dhe un te shtoj dicka ketu , pasi ne meshkujt jemi vet ata qe ju tregojm dashuri femrave per te arrit kenaqesi sekusuale ne to e duke i joshur me premtime , me genjeshtra e fjal te bukura deri sa ata na nenshtrohen dhe me pas kur behen tonat mendojm se i kemi ne dor , por ato te virgjera lindin vetem nje her ne jet , dhe nena sja u jep serisht virgjerin atyre..
  Jo se mua nuk do me pelqente virgjeria e nje femre , do me vinte mir por eshte e pa mundur dhe per mua ka rendesi te jet femer me norma se nuk ma mban jeten ato dy minuta hi syve si ne rastin e virgjersi qe ato duan te krijojn sepse shoqeria shqiptare ka ec shum ne shqiperi e po thuaj bejn nje jet me te mir se ne ketu ne londer apo evrop , e usa..
  Ne jemi ata qe i bejm demet , e po ne, jemi ata qe duhet te paguajm dhe ne rastin ton dua tju tregoj ju shokve te mi qe ne jemi ata qe
  MARRIM TE VIRGJERIN E BEJM KURV , E JEMI PO NE ATA QE MARRIM KURVEN E BEJM NEN…
  Keshtu me mir goca qendroni si jeni , e nese kini te beni me nje mahskull me pervoj ju siguroj qe te ajo der do shkoni serisht ,e nuk do ju bejn pun ato 200 euro virgjeri, kurse nese fati juaj eshte te keni na nje fshatar qe e kerkon virgjerinte ju beni si te beni e beheni per hir te tij, por ai fshatar ka per te vdekur …
  Me respekte LONDON BOY

 78. April 5, 2012 at 6:20 am #

  e dini cfar mendoj un…un e dua nje nuse te virgjer …pse ??? sepse kur un te dal rruges me ate dua qe ta mbaj koken lart, nuk dua qe dikush te me shoh ne rrug edhe te thot,, shikoje ajo ” kurva” i paska ngel dikujt ne der,, e kam pas un dashnore ate ,,,sepse kete gje bejm ne shqiptaret sidomos djemt sdun me ja dit se gocat bien ne dashuri me te verttet thjesht per qejf edhe me von i ven edhe epitetin ” k…a lagjes” a dilet ne rrug me nje vajz te till pa me thoni ju goca ????? ….! tani gocat do me thon mua: ore idiot vetem se ben s… me nje mashkull qe e don shum, nuk do te thot se je kurv! KENI SHUM TE DREJT VAJZA, 90% prej jush p.sh qe e kan humbur virgjerin e kan humbur me dike qe dashurinin shum, po 10% ?? mund te ken shku me 1,2,3,4,5 ose me shum meshkuj,,,,,a’ther a ma tregon dot kush si ta di un se me sa ka shku ime shoqe nese ajo sdo ishte e virgjer …me sa ??? 1 ? 10 ? 100 ? a e tregon vec 1` me gisht apo krejt qyteti ?? e dini pse per djemt quhet “krenari” te jesh kurvar i madh dmth te kesh sa me shum dashnore …sepse femrat duhet te jen “te veshtira” e mos ti jepen kujt ti dal para..! ok duhet te kem besim te ajo qe do marr per nuse,,shum e vertet, por edhe kurva keshtu thot ki besim te mua,, por kurvllekun e ka ne gjak ajo se heq dot,,po dreqi ta haj sot nuk i besohet as kemishes qe ke vesh jo me femres sado qe ta dashurosh tpakten derisa tkesh jetu disa vjet me te! edhe dicka pse dreqin duhet me e humb virgjerin qe ne mosh 14-15 vjec sikur te iku jeta,,, ” ate m*t do e hash qe do e hash, po kshu si je nuk bohesh mo ter jeten e jetes” kshu i kish then mamaja e vet 1 shoqes time kur ajo i kishte pyt per ket tem,,edhe po ta mendosh thell thell ka shum te drejt !

 79. Eli
  April 5, 2012 at 6:52 am #

  Kto jan thjesht budalliqe, mua x vete nuk me pengon nese gruaja ime nuk eshte e virgjer, beri nje gabim dhe e humbi virgjinitetin, tani cfar, ajo ndoshta kurr nuk do te tradhtonte, cdo mashkull ka deshir , ateher ku ti marrim ne gocat e virgjera, njs nuk do flasi gjat tani. Thjesht do me vinte shum me keq te rregulloj virgjerine, sesa te mos jet e virgjer

 80. ena
  April 5, 2012 at 7:17 am #

  pershendetje koleg .. sa per mendimin tim ky esht nje mentalitet i dobt .. qe veq te na shqiptart mundet me ndodh .. shum leht e kem na veq munem me kqyr iher krejt rruzullin toksor , kerkush nbot poss shqiptarhoness se kqyr virgjinen .. dmth nese femra se ka ni virgjinitet sdo me thon qe ska moral etj etj .. munet me ndodh me deshtu nje lidhje edhe krejt osht okej .. asnjera se huumb virgjinen veq hajt ta hupi ose kupedi ,.. tgjitha e hupim me at qe e dashurojm qe mendojm qe na dashuron dhe qe mendojm qe lidhjaa esht seriozee .. kshtuqe kisha kshillu femrat e moshes tre13 14 vjeqare tken kujdes sa me shum sepse virgjeria sesht qdo gje po munges rasti .. e qesht me e rendesishmja qe mashkulli i cilli humb virgjinen nuk harrohet asesii .. Shpresoj qe meshkujt mos te tregohen te tille , t jen me te kuptuuar .. dhe taa harrojn at gjejen;’ se martoj nese sesht virgjine’ .. falemnderit per mirkuptimm .

 81. vlora
  April 5, 2012 at 7:56 am #

  hi ! un mendoj se kjo teme nk mund te shikohet ne nj kend kaq te ngushte veshtrimi..vet jam e virgjer dhe kjo tregon q une e vleresoj si vlere morale virgj.megjithate x nj mashkull nk mendoj se duhet t bazohet te kjo sepse mund ta ket nj femer por ajo mund t jete egoiste mosmirnjohrse njeri q ta fut pas kraheve etj… x cfar tja duash virgjerin asaj femre?sepse virgjerin nk do e kete gjith jeten ajo q ngelet pas saj esh njeriu dhe karakteri q ajo mbart.njeriu gabon dhe cdokush meriton falje kur gabon njer dy her por herer e tret e t katert squhet gabim por faj q e bn me deshir..dhe per cdo mashkull do sygjeroja t mundohet ta njohi deri n detaj femren,t futet ne rrethin e saj shoqeror se aty njihet njeriu. e jo pastaj si bjn emigrantet pin 2 her kafe e t tretn e pyesin x virgjerin e u vjen hidhur m von kur ajo femer paska qen nga ato me emr n qytet..e sa t tillla kan marr emigrantet e shkrete vetem se nk i njohin .prandaj nqs nj mashkull e quan veten te zgjuar ta njohi femren per njeriun q esh e jo x virgjerine se virgjerin e vertet ajo do e tregoj gjat jetes…

 82. deni
  April 5, 2012 at 11:07 am #

  NESE SHKOJNA NE ANEN FETARE ISLAME THUHET SE;
  NESE NJE VAJZE VIRGJER E HUMB VIRGJINITETIN E SAJ PA DASHJE ;
  NGA ANA E ZOTIT ESHTE SHUM E LAVDUESHME NESE AJO VAJZE PENDOHET ;
  DHE DJALI I CILI PRANON TE QON JETE ME TE DO TE JET ME SHUM MERITA NGA ANA E ZOTIT SEPSE AI KA PRANU TE MER ATE VAJZE ASHTU;

Leave a Reply