Përzierja me efekte të mrekullueshme në organizëm, mësoni recetën

Përzierja me efekte të mrekullueshme në organizëm, mësoni recetën

167
0
Shperndaje

uje-dhe-mjalte

Ndoshta keni dëgjuar për përfitimet e të ngrënit mjaltë, por a e dini se çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini ujë me mjaltë?

Kjo mënyrë ju forcon sistemin imunitar dhe është i shkëlqyer në luftën kundër bronkitit. Po ashtu, pastron traktin e tretjes nga parazitët. Ajo liron trupin nga toksina, ka veti antibakteriale dhe antivirale, përmirëson zorrën e trashë dhe shkatërron mikroorganizmat.

Për qëllime parandaluese pini këtë përzierje në mëngjes me stomakun bosh. Pijeni shpejt. Barku hapet si një valvul dhe uji shpejt hyn në traktin e tretjes. Mund të konsumohet edhe para gjumit, sepse  lehtëson punën e veshkave. Nga ana tjetër, kjo pije do ta bëjë lëkurën të ndritshme dhe të butë.

Përgatitja

Vendosni një lugë çaji mjaltë në një gotë me ujë të vakët dhe përziejeni mirë. Mjalti do të shkrihet me ujin, gjë e cila sjell shumë përfitime shëndetësore nëse konsumohet me stomak bosh.

Shperndaje