Përballjet e ferrit në Ligën e Kampioneve

25
REKLAMA

Të martën luhen 8 takimet e javës se 6-të e të fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Për shumë skuadra, ky takim i fundit është jetik për të vijuar në fazën më tej të Ligës së Kampionëve. Një garë e fortë është edhe ajo për një vend në Europa League.

Dy skuadra “big” që rrezikojnë kualifikimin janë Napoli i Elseid Hysajt dhe Atletiko e Madritit.

Programi i ndeshjeve në grupet A, B, C dhe D që luajnë nesër është:

Grupi A:

REKLAMA

(Ora 20.45)

Manchester United (ANG) – CSKA Moska (RUS)

Benfica Lisbonne (POR) – Bazel (ZVI)

Image

Grupi B:

(20.45)

Celtic Glasgoë (SKO) – Anderlecht (BEL)

Bayern Munich (GJER) – Paris SG (FRA)

Image

Grupi C:

(20.45)

AS Rome (ITA) – Qarabag (AZE)

Chelsea (ANG) – Atletico Madrid (SPA)

Image

Grupi D:

(20.45)

Olympiakos (GRE) – Juventus  (ITA)

FC Barcelone (SPA) – Sporting Portugal (POR)

Image

Të mërkurën luhen 8 takimet e mbetura. /syri.net

REKLAMA