Njihuni me rulotën luksoze, ka xhakuzi dhe helikopterin e vet.

45

Rulota e quajtur Elysium RV, e cila është 14 metra e gjatë e 2.4 metra e gjerë, është një shtëpi super luksoze me rrota, që sipas të gjitha gjasave, është më e mirë se shumica e shtëpive në botë.

nintchdbpict000296682391

 

Ajo kushton vetëm 2.5 milionë dollarë!

Ky autobus është aq luksoz sa që ka edhe helikopterin e vetë edhe xhakuzin në kabinë.

Nga brenda ka tre ekrane super të mëdhenj, 75-inch, një banjë e cila ka një tush smart e tualet.

nintchdbpict000296682362

 

Kur koha është e mirë nga jashtë, tavani i tij është perfekt me një sipërfaqe prej druri, një vaskë të madhe me ujë të nxehtë jakuzi e një sistem shumë të mirë audio për muzikë, e po ashtu edhe me një zonë uljeje për helikopter.

nintchdbpict000296657723

 

Sigurisht zona e uljes së helikopterëve pa një helikopter të vetin, do të ishte e padobishme, dhe për këtë RV vjen me një helikopter për dy persona Robinson R22, që është perfekt për një shëtitje rreth zonës ku gjendet autobusi, e edhe për të shmangur trafikun rrugor.

nintchdbpict000296657677

 

Ky autobus tani nuk është në shitje, dhe është një ide nga Furrion, e cila është teknologji globale amerikane që zhvillon produkte teknologjike për tregun luksoz.

nintchdbpict000296657665-1

nintchdbpict000296657635

nintchdbpict000296657633

Image result for Elysium RV

Hi-tech: Operating the RV is all done at the touch of a button, as this picture of the dashboard reveals

A steam room and power shower naturally come as standard in this mind-blowing vehicle

The design of the exterior has a very space age feel