Ja sa miliona euro humbi Atletico pas eliminimit nga Champions League

17
REKLAMA

Pas disa sezoneve të suksesshme, Atletico Madrid u eliminua nga faza e grupeve të Champions Leagues.

Image

Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, klubi madrilen ka humbur plot 30 milionë euro pas dështimit të këtij edicioni në eventin më madhështor për klubet evropiane, shkruan SYRI.net.

Nga marrëveshjet e marketingut dhe pjesëmarrja në fazën tjetër, Atletico Madrid është varfëruar nga dështimi për kualifikim në fazën tjetër ku dy vendet e para i takuan Chelseas dhe Romës.

REKLAMA

Tashmë ekipi i Diego Simeones automatikisht do ta vazhdojë garën në Europa League./ Oldi Mele / SYRI.net /

REKLAMA