iPhone X vs Samsung Galaxy S8 Testi i zjarrit! – Ja Çfarë ndodhë?

34

Image result for iPhone X vs Samsung Galaxy S8 Fire Burn Test!

Samsung dhe Apple nder vite jane konkurrente te fuqishem ndermjet njeri-tjetrit me ane te telefonave inteligjent (Smart Phone) duke bere qe vit pas viti ata te perdorin teknologjine dhe risite me te fundit ne menyre qe te kenaqin sa me shume deshirat e klienteve transmeton publialb.com.

Por cili është më i miri?

Le të gërmojmë në dallimet kryesore midis dy pajisjeve dhe të shohim se cili nga keta telefona është më i mirë për xhepin dhe buxhetin tuaj.

Image result for iPhone X vs Samsung Galaxy S8 Fire Burn Test!

Të dy telefonat kane ekranet OLED 5.8 inç.

Samsung është një Super AMOLED.

Samsung gjithashtu mund  Apple me një rezolucion më të lartë 2960 × 1440 piksel me një densitet të pikselë prej 570ppi, ndërsa iPhone X ka një ekran OLED 2436 × 1125 piksel me një densitet të pikselë prej 458ppi.

Related image

Me poshte ne po ju sjellim nje test mjaft interesant qe nje blogger ka bere nje test mjaft interesant me telefonat me te ri te Apple dhe Samsung.

Image result for iPhone X vs Samsung Galaxy S8 Fire Burn Test!

Behet fjale per iPhone X dhe Samsung Galaxy S8 ne nje test te paimagjinueshem, ate te zjarrit.

Image result for iPhone X vs Samsung Galaxy S8 Fire Burn Test!

Me para ne kemi shikuar teste te ndryshme te telefonave te ketyre kompanive si testi i ujit ai i plumbit dhe i cekicit por ne testin ne fjale ate te zjarrit duket shume interesant transmeton publialb.com.

Image result for iPhone X vs Samsung Galaxy S8 Fire Burn Test!

Per me teper zbulojeni ne videon e meposhtme:/publialb.com