EROS GREZDA SHËNON NJË GOL FANTASTIK (VIDEO)

24

Grezda ka çuar në 1-3 shifrat në Antalya përballë Turqisë duke shënuar një gol mjaft të bukur në një moment mjaft të vështirë për kuqezinjtë.

Është pikërisht talenti i ri të cilit Panucci i ka dhënë shumë besim dhe duket se po ia shpërblen shumë mirë.

Ishte një top i ndaluar në zonë nga sodiku por që nuk e kontrolloi si duhet falë ndërhyrjes së njëri nga mbrojtësit turk, aty vjen Grezda dhe godet nga një pozicion mjaft i vështirë dhe mposht portierin Babaxhan.

Nuk ka zgjatur shumë festa e tuqrëve, të cilët shënuan në fillim të pjesës së dytë, por shpresa për të barazuar nuk ka zgjatur shumë.