Welcome to www.publialb.com

Login to www.publialb.com and enjoy the full functionality of this site. If you don't want this to happen, go to the normal www.publialb.com login page.

What does having an account let you do?
  • - View your submitted articles
What does it cost me?

Having a www.publialb.com account is absolutely FREE! All we require is your email address and a password, and you can start saving your designs today!

Member Login
Lost your password?
Not a member yet? Sign Up!

BIG BROTHER

>

Deklarata shokuhese e Ermalit : Fituesi ishte paracaktuar të ishte Arbri

Ermalin e takojmë ne kafen e Universitetit ku studion, me një tufë leksionesh në dorë. Kam ngelur mbrapa, -thotë, kam 6 provime. Po mundohet të kapë kohën e humbur në shkollë, të paktën të mos lë shumë provime. Vështrimi kureshtar i njerëzve nuk i ka munguar asnjëherë, kjo për shkak se ai ka marrë titullin “Misster Shqipëria” 2010 dhe këto vështrimet që i janë “... More »

 

Ermali bashkëjetesë me paratë e Françeskës, ja planet e çiftit të “BB5” pas lojës

Ermali dhe Françeska, çifti i krijuar brenda shtëpisë së “Big Brother 5”, edhe pse pati shumë skeptikë për sinqeritetin e lidhjes së tyre, duket se do të vazhdojnë të jenë bashkë edhe në realitet. Për inerci ose jo, Ermali, 25-vjeçar me origjinë nga Memaliaj, dhe Françeska, 18-vjeçare nga Vlora, kanë menduar që të nisin bashkëjetesë në Tiranë, pavarësisht faktit ... More »

 

Rubensi: Genta më telefonoi në mesnatë me numër të fshehtë

Pas skandalit të fotove, fansat e Gentës ishin kureshtarë të dinin se çfarë do të ndodhte mes saj dhe të ish-të dashurit pas daljes së saj nga loja. Nuk dihet nëse lidhja serioze e Genta Gjalpit me Rubens Shehun, 24 vjeç nga Korça, e përmendur nga vetë ajo në lojën e “Big Brother 5”, ka marrë fund njëherë e mirë, apo ata vazhdojnë dhe luajnë me inat. Rubensi, ipyetur ... More »

 

Ermali dhe Françeska: Të vërtetat e historive tona jashtë BB5

Të dy simpatikë dhe në harmoni me njëri-tjetrin. Ermali dhe Françeska vijnë në këtë rrëfim të gjatë për të folur për dashurinë e tyre. Ajo nisi si një lojë brenda shtëpisë, por tani jashtë saj të dy janë të sigurt në ndjenjën e tyre.Është një nga historitë e shumta të dashurive që lindin në shtëpinë e “Vëllait të Madh”, secila me diferencat e saj.Ermali ... More »

 

Genta E Big Brother 5: Ju Tregoj Për Fotot E Nxehta Dhe Si Jam Kërcënuar (INTERVISTA)

Genta, vajza nga fshati Baban i Bilishtit ndoshta nuk e kishte menduar që do ishte bërë kaq e famshme. Jeta e saj ka ndryshuar. Nga një vajzë e  panjohur dhe në kërkim të “lirisë” tani e njeh gjithë Shqipëria. Dhe kjo jo vetëm nga qëndrimi në shtëpinë e “Big Brother”, por se gjatë kësaj kohe asaj i dolën disa foto në shesh. Foto intime. Ajo e kishte një marrë një... More »

 

Liami i BB nis punën si DJ në Tiranë

Ish-banori i “Big Borther 5”, Liami, tashmë i është rikthyer jetës normale. Ai ka filluar punën si DJ në Tiranë.Pas daljes së tij nga Big Bother, ai ka pohuar se pas kësaj aventure do të kthehet jetës normale në Gjermani, por nëse do t’i propozohen oferta të mira në Tiranë, ai do të merr në konsideratë për të jetuar aty.Liami fillimisht do të jetë i ftuar special n... More »

 

Arbri e shijon me Gerten fitoren

Menjëherë pas natës finale të edicionit të pestë të “Big Brother Albania”, fituesi nga Prishtina i këtij realty-shou Arbër Zeka e ka kaluar mbrëmjen me vajzën që nisi ta ngacmojë kur ishte brenda në shtëpi. Ja ne siguruam këtë foto ku shihet Arbri me Gertën, madje shumë pranë njëri-tjetrit. Ishte si një simpati që shpesh herë triumfuesi thoshte sikur e donte vajza... More »

 

Françeska Lidhja Me Ermalin Do Jetë Më E Bukur

Françeska, vajza nga Vlora e cila zuri vendin e katërt në edicionin e pestë të ‘Big Brother’ thotë se pas daljes nga shtëpia, lidhja e saj me Ermalin do të jetë më e bukur. Prisje më shumë se vendin e katërt? Nuk mendova fare për veten, prisja pak më shumë për Ermalin. Ishte një zhgënjim i madh për mua, por këto gjëra i ka loja dhe duhet t’i pranojmë. E shi... More »

 

Banoret e “Big Brother 5” terbohen pas spektaklit final

Nuk kanë qenë të gjithë në after party që u organizua pas natës finale të ‘Big Brother Albania 5’. Por ata që kanë qenë e kanë “djegur” diskon ‘Saint Tropes” në Tiranë.Ishin edhe disa nga finalistët, nuk mungoi Arbri, Liami, Genta, Anila, Vlashi, Graciano, Lorena, Klaudia, Gerta etj. Por si duket Ermali dhe Franceska nuk ishin, apo të paktën syri ynë në këto foto... More »

 

Arbëri fitues i Big Brother Albania 5

Fituesi i Big Brother Albania 5 është Arbëri. Ky ka qenë vendimi i televotuesve të cilët brenda pak minutash vendosën për fituesin e 100 milionëve.Djali nga Kosova mori më shumë vota nga publiku,se Liami, i cili u rendit i dyti ne finalen e spektaklit. "Jemi te dy fitues!", ishin fjalët e para të Arbrit pas fitores.... More »

 

RSS www.publialb.com

>
Rss Technorati Twitter RSS2